Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Olyanok tapasztalataira...

Olyanok tapasztalataira lennék kíváncsi, akik a fővárosból vidékre költöztek. Mennyi idő volt, mire megszoktátok? Mi segített ebben?

Figyelt kérdés

Nagy változások pár hónap alatt: házasság, munkahelyemen felmondtam, elköltöztem családomtól és barátaimtól a fővárosból 120 km-re. Párom nagyrészt itthonról dolgozik, nekem nincs munkám. Háztájit viszem.

Az ő családja él a faluban, azért jöttünk ide. Pénzünk nem volt az aglomerációban venni házat. Férjem támogat, de nagyon nehéz itt, a helyiekkel nehéz barátkozni, mindenki siet.

Akinek volt hasonló változás az életében,mi segített?



2022. jún. 25. 11:52
 1/7 anonim válasza:
100%

A legfontosabb, hogy találj melót!


Ha nincs, akkor csinálj magadnak.

2022. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Amit 1-es mondott - munkát találj valamit. A család barátain keresztül meg majd alakul. A barátság meg amúgy sem olyan hopp még Budapesten sem. Addig meg online facebook és társai... :)


Nézz utána annak is alaposan, hogy háztájiból mennyit tudsz összehozni. De nem értek hozzá! Egy fél fizut talán abból is ki tudsz termelni otthonra. Itt a gyakorin is van olyan kategória, hogy Otthon/Kert. Ott nézz vissza kérdéseket meg írhatsz is ki újat.

2022. jún. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2022. jún. 25. 18:48
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Meg keress rá, hogy "online állás" és hátha kifogsz egyet.


A háztájit meg én úgy csinálnám, hogy a táplálóbb zöldségeket és a biztosan sokat fogyasztottakat ültetném. Burgonyát biztosan. Paradicsomot is. Borsó, retek, hagyma, fokhagyma, paprika... És vannak jó weboldalak a témában, mert annyit én is tudok róla, hogy erről is van mit tanulni és ha nem akarsz időt és pénzt kidobni, akkor tanulással kezded. Kínaiaknál láttam például, hogy a száraz kánikulában a kis palántákat kartonokkal letakarták az erős fény elől.

2022. jún. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

A "háztáji" is lehet a munkád.


Pl.: húsgalamb, nyúl, ezeket pokolian keresik felénk. 5-6 fix étterem, és megvan a bevétel.

2022. jún. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, hogyan alakult az életed? Találtál munkát?


Mi is vidékre költöztünk a párommal (igaz, mi csak 80 km-re Budapesttől) a párom szinte azonnal talált munkát, én még nem és már kezd nagyon frusztrálni 🙄

2023. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Találtam munkát, de rossz volt az időzítés, mert várandós lettem és vissza kellett mondanom. A föld nem volt alkalmas gazdálkodásra, feljavítása sok pénzt felemésztett volna. Így is rengeteget dolgoztam rajta. Idén nyáron visszajöttünk Pestre a kisbabával. Azt a házat eladjuk. Csok és egyéb hitel nincs rajta. Mi csak egy gyermeket terveztünk. Pár év múlva tervben van megyeszékhelyen házat venni, de jóval kisebb kerttel, mert még egyszer nem szeretnék így járni. Megyeszékhelyen a munkalehetőség is több. Pest megyében jó helyen továbbra sincs pénzünk házat venni. Tanfolyamot szeretnék még elvégezni a baba mellett. Bár vannak már képesítéseim, ha valami érdekel szívesen tanulok. Igaz, most az élet is jó tanítómester volt...

6-os, találtál munkát? Kitartást kívánok!

jan. 1. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!