Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha eladtam a lakásomat, akkor...

Ha eladtam a lakásomat, akkor mennyi ideig tart az, hogy az új tulajdonos tulajdonjogát bejegyezzék?

Figyelt kérdés
Már 08.02-án elindította a földhovatali eljárást az új tulaj, de még több, mint 60 nap után is én vagyok a tulajdonos,lekértem a tulajdoni lapot,és még mindig az én nevem van ott. Másrészt az áramszámlát is a mai napig kiszámlázták nekem. Mennyire normális ez?
2022. okt. 6. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Az új tulajnak 15 napon át kellett volna iratni a közműveket.

Ehhez nem kell a Föld hivatali bejegyzés .Ehhez csak az adás vételi szerződés kell.

2022. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem közösen intézetek a közművek atirasat?
2022. okt. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kitoltottunk mindent kozosen, azt mondta, hogy elkuld mindent a kozmunek, hat azota is kuldi. Tegnap mar kezembe vettem az ugyet.

Amugy, ha meg en vagyok a tulaj, attol meg at lehet iratni a leendo tulaj nevere a kozmuveke, ugye?

2022. okt. 7. 08:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nálad is vannak papirok szerződés plusz amit kitöltöttetek akkor igen de én pl hiába probálom átíratni a közműveket egyszerűen a közműveket nem tudom elérni időpont foglalás szintén nincs online beküldtem mindent de semmi reakció… nekem is gyűlik a számla de nem tudok fizetni …hajamat tépem esetleg inkább első körben hívd fel az új tulajt, hogy mit sikerült intéznie. Segítesz neki… mert ez most mindenkinek cumi … hátha ha ketten próbálkoztok gyorsabban megy
2022. okt. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A földhivatalhoz meg annyit hogy a széljegyre felkerült már nem ?
2022. okt. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, most nezem, szeljegyre mar felkerult.
2022. okt. 7. 12:45
 7/8 A kérdező kommentje:
En most csak az atadas-atveteli nyilatkozatot tudtam elkuldeni, amit egyutt kellett kitolteni, az uj tulajra vonatkozo szerzodeskotes az nalam nincsen.
2022. okt. 7. 12:47
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak azt tudom mondani hogy próbáld hívni a közműveket érdeklődj hogy te hogy tudod lemondani átíratni a szolgáltatást. Lemondó nyilatkozatot is tölthetsz ki meg adásvételi.. de ismétlem jelen helyzetben a legnagyobb gond hogy órákon keresztül nem lehet elérni őket. Illetve beszélj az új tulajjal biztos vagyok benne hogy ez neki se jó átvételi jegyző könyvet felvettétek szóval neki kifogják számlázni egyben.
2022. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!