Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rá fogok kényszerülni, hogy...

Rá fogok kényszerülni, hogy eladjam a lakásom?

Figyelt kérdés

[link]


Egy 45 m2-es panelem van, sajnos nem szigetelt, távhős. Eddig nagyon alacsony volt a rezsi, szeptemberben is 4e Ft volt a fűtés 22 fokra. Nem hiszem, ezen az egyre rövidebb télen több lenne modndjuk mint 15. A nyílászárók, fűtőtestek cserélve lettek az enyémben és sok más lakásban is. Olvasom, hogy kis lakásnak viszont cska a 40 m2 alatti alapterületű ingatlanok minősülnek. AKinek ettől nagyobb van és nincs leszigetelve, az a közeljövőben rákényszerül, hogy eladja?



2022. okt. 9. 09:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%
Ezt hogyan olvastad ki a cikkből?
2022. okt. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%

A távhős lakásokban m2-ben ill. m3-ben határozzák meg a fűtési költséget. Tehát nem aszerint, hogy "kis lakás", vagy "nagy lakás".


Egyelőre a távhősök is támogatást kapnak a fűtésre, remélhetőleg ez így is marad. (?)

2022. okt. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
És utána, hová akarsz költözni, hogy olcsóbb legyen a fűtés? Thaiföldre?
2022. okt. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 nemaRendőrség ***** válasza:
74%

Szerintem az idős özvegyek lesznek rákényszerülve hogy eladják a hatalmas családi fészket amiben ragadtak.


A mi társasházunkban 16 lakás van, abból 6db 80nm feletti, abból 5 darabban özvegy nénik laknak. Miénk a hatodik.



A ház folyamatos felújításokra, karbantartásokra szorul. Idáig ők voltak a nagy ellenállók, és mivel a ház területének több mint felét birtokolták így esélytelen volt bármit tenni.

Mióta mi megvettük a lakást kicsit más a helyzet, 1/10 szavazati jogunk van, a nagy ellenállók táborából a kis fejlesztők táborába álltunk át, illetve sikerült még pár embert meggyőzni.


Viszont a lakógyűlések olyankor vannak amikor nem érnek rá a munkás emberek, kb csak mi, illetve az idősek. Így nehéz haladni.


Sajnos nekik minden forint fáj, minden forint érződik.

Tényleg sajnálom őket, de az sem állapot hogy 6x akkora lakásban laknak mint amit fent tudnak tartani, miközben sok család 40-50nm panelban nyomorog.


Ők kénytelenek lesznek eladni a lakásukat, és venni egy szigetelt panelt aminek negyed annyi a rezsije.


Ennek viszont (ránk nézve) két kimenetele lehet. Csökken ezeknek a lakástípusoknak az ára, meg tudja venni a szegényebb réteg is, akik hozhatják a szegény viselkedést, hangoskodnak stb.

Pont hogy megmenekülünk ezektől az emberektől mert olyannak adják csak el akik illenek a lakóközösséghez, nem engednek be mindenféle "putris prolit", akik bekerülnének ha a gyerekeik adják el az üresen maradt lakást.


Mindenesetre izgalmas idők jönnek, remélem lesz lehetőségem ütni egy jó kis üzletet

2022. okt. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

#4,

nem tudjátok elérni a közös képviselőnél, hogy ne munkaidőben legyen a közgyűlés? Pereljétek be, vagy váltsátok le!

2022. okt. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
25%

4: Ez a társasház hol van?

Meg lehetne venni tőlük haszonélvezettel.

2022. okt. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 nemaRendőrség ***** válasza:
18%

@5

16:30kor szokott lenni, nem pont munkaidő, de sokak nem érnek haza addig.


@6

Hehe, meg nem mondom a pontos címet. Én akarok majd ilyet játszani.

Alattunk levő ugyanakkora lakást megvenni, összenyitni a kettőt egy lépcsővel, és tökéletesen elférünk az összes gyerekkel majd 200négyzetméteren. Annak van kertkapcsolata is, nappali élettérnek tökéletes lenne. Amíg pedig nem kell addig kiadni

2022. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
19%
7: És meg tudsz venni 5 lakást?
2022. okt. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
96%
Csak én nem értem a kérdésben az összefüggéseket?
2022. okt. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

Nem tudjátok elintézni, hogy este vacsoraidő után, szombaton, vagy vasárnap legyen?

Gyengék vagytok, mint a harmat. Ne a főnök dirigáljon nektek, hanem a tagság a főnöknek!

Tudom miről írok: 23 évig voltam vezetőségi tag egy lakásszövetkezetben.

2022. okt. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!