Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van egy tanya. A tanyához...

Van egy tanya. A tanyához vezető bejáró út sehol, semmilyen térképen nincs feltüntetve. Kinek a dolga azt kiméretni/kifizetni?

Figyelt kérdés
A bejáró út egy másik földtulajdonos területén vezet át, egészen a tanya telekhatáráig.
2022. okt. 16. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Attól tartok annak, akinek ez az érdeke.

Árnyalhatja a választ, hogy ez a helyzet hogy következett be, lehet van valahol nyoma a szolgalmi út bejegyzésnek.

2022. okt. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A földhivatalban nincs nyoma az útnak a térképen. Viszont én úgy tudom, hogy a jogszabály szerint a földtulajdonos köteles biztosítani az utat. (Persze kifizetem én, nincs ebből probléma, csak oldódna már meg ez a helyzet)
2022. okt. 16. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy annak a teleknek a tulajdonosa, amelyiken a bevezető út van? Méresd ki, jegyeztesd be (saját költségen).

Ha más a tulajdonos, kérhetsz szolgalmit, ahogy az első írta, vagy próbáld megvásárolni tőle az útra eső területet.

Egyébként az méreti ki, akinek érdekében áll (elsőválaszoló is írta).

2022. okt. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én a tanya tulaja vagyok. Mikor megvettük, szó nem volt róla hogy hivatalosan nincs út a tanyához.
2022. okt. 16. 19:59
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az ügyvédnek észre kellet volna venni,mikor kikérte a térkép másolatot .
2022. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

Rábasztál, nem voltál körültekintő amikor vetted.

Vannak ilyen földek, amihez nem vezet út.

Probálj még venni attól, akinek ott van földje.

Ha van esze, akkor magas áron talán eladja neked.

De nem kötelezhető rá.

2022. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6: olyan nem lehet, hogy az eladó szándékosan elhalgatta? Amúgy a földtulajdonos köteles biztosítani a bejutást...
2022. okt. 16. 21:28
 8/15 anonim ***** válasza:
17%
Dehogy köteles.
2022. okt. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

#8

De bizony, hogy köteles!

Olvass már utána, a múltkor már megtaláltam a linket, de most fáradt vagyok keresni.

Olyan nincs és soha nem is volt, hogy valakinek ejtőernyővel kell kiugrania repülőből, amikor hazamegy.

2022. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

#8

Meg is van!


"Kivételes esetben külön megállapodás hiányában is biztosítja a jogszabály a szolgalmi jogot. Ez a helyzet az útszolgalom esetén, abban az esetben, ha valamely föld nincs összekötve megfelelő közúttal.


Ebben az esetben a szomszédok kötelesek tűrni, hogy az ingatlan mindenkori birtokosa földjeiken átjárjon. Az ilyen szolgalommal terhelt ingatlan tulajdonosa – a szolgalom keletkezése fejében – ellenszolgáltatásra tarthat igényt, mivel a szolgalom az “uralkodó” telek értékét növeli, a “szolgáló” telek értéke viszont csökken."

[link]


És neked meg Kérdező:

Nyilván ki kell kényszerítened - ha egyéb nem peres úton - a szolgalmi út bejegyzést.

És ahogy az ügyvéd írja, ennek lesz ára. De nem hasraütésszerűen lesz meghatározva, hanem erről a bíróság fog rendelkezni, ha nem tudtok megegyezni.

Viszont a jó hír, hogy az ezzel kapcsolatos összes költségedet behajthatód az eladón, kivéve, ha örökölted. De ez megint csak perrel fog járni, kérdés, hogy ez az utóbbi milyen összeg és megéri e a pereskedést.

2022. okt. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!