Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a véleményetek a Green...

Mi a véleményetek a Green Power láncfűrészhez kapható vezető és lánc márkáról. Stihl MS170-re szeretnék lánc+vezető venni 35cm 1.3mm 3/8 pico. Ebből a márkából 3300ft egy vezető , a lánc 2600ft. Vékonyfa aprítására használnám. Szerintetek megérheti?

Figyelt kérdés
Lánc, vezető.

2022. júl. 20. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatból tudom, hogy nincs szar lánc, csak sok szög, meg olaj nélküli futás.

Ha sikerül állandóan minőségi(belevaló) olajjal üzemeltetni, és nem kapsz el szöget, akkor szinte örök darab. ..ja, még anmyit, hogy nem árt, ha nem lóg a lánc, erre figyelni kell(és hogy van e kenés)


Én nem reszelem otthon a láncot,elszaladok egy láncfűrész szervizbe, ahol megvárom az élezést. Az a biztos.

Menj el egy láncfűrész szervizbe, kérj tanácsot. Ha mákod van, mindjárt kaphatsz is egy kardot+láncot. Olajat is vehetsz, de én autósboltban veszek 1 liter Eneos 0W20 olajat. Tökéletes. Híg, de biztosan olajoz. Szirszarokkal nem szabad próbálkozni.

2022. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Stihl alkatrészeket vegyél!
2022. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az ilyen nagyonkínai láncok nemcsak gyorsabban kopnak, hanem állítólag könnyen szakadnak, és soha nem lehet tudni, hány ujjal fejezed be a favágást... (Nekem ugyan idáig csak 1 láncszakadásom volt, az is Oregon lánc.)

Szervizben nem érdemes éleztetni, mert - azon felül, hogy drága - nagyon sokat vesznek le egyszerre, gyorsan elfogy.

A Lidl-ben vettem egy köszörűt, azzal olyan keveset is le tudok venni, mint más reszelővel, és minden fog egyforma. Hosszú munkát nem végzek, helyszínen nem kell éleznem, egy fa kidöntése és összevágása nem veszi ki egy jó lánc élét.

2022. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van és bevált, de már ez sem olcsó és ha figyelembe veszed a kiszállítási díjat -nem éri meg. Lánc éltartása megfelelő, hatékonysága Oregonnal egyenértékű. Stihl-hez nem ér fel, mondjuk a többi márkás lánc sem. Ha olcsón veszed megéri,az egyik legjobb nem márkás lánc.Vezetőről nem tudok nyilatkozni mert nincs. Abból Ratio parts van és az sem rosz. Viszont a Ratio parts lánc rosszabb mint a Green power.Ami még jó a Granit márka. Erős közepes minőség a lán is és a vezető is.
2022. okt. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A lap teljesen jó, szerintem szilíciumos ez is. A lánc megfelelő ha nem zavar az hogy sűrűbben kell feszességet állítanod.
2022. nov. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!