Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van aki szerint be fog dőlni...

Van aki szerint be fog dőlni az ingatlanpiac. Van ennek valóságalapja szerintetek?

Figyelt kérdés

Irreálisan magas ingatlan árak vannak. Meddig tart ez az állapot?

Mikorra számítasz arra hogy talán bedől Magyarországon az ingatlanpiac?

Vagy sosem dől be, csak folyton drágulni fognak már, miközben a fizetések alig emelkednek?


2022. nov. 19. 13:48
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

A bedőlés túlzás, azért ahhoz tartós és komolya recesszió kellene, mint 2008-ban. Most ahhoz képest más jellegű a válság.


De egy erőteljeseb korrigálás várható, na nem arra kell gondolni, hogy egy év múlva feleennyi lesz egy lakás, de csökkenni fognak az árak, ez már most beindult (nálunk pl. a másik utcában kb. 1 éve próbál a kivitelező eladni 75 millióért egy újépítésű házat, most látom, hogy levitte 70 millióra, megjegyzem, szerintem fog ez még lejjebb menni, mert nem fogják megvenni).


Az építöipari megrendelések is csökkennek, jövő őszre már ott fogunk tartani, hogy egyes szakok fognak munka után járni és nem fordítva, és inkább olcsóbban elvállalják majd, minthogy ne legyen munkájuk egyáltalán, ez az árakban is látszani fog.

2022. nov. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Én szerintem ne a csökkenés lesz jelentős max, hogy stagnálni fog miközben minden másnak megy fel az ára. Érted ha vettem 40 millióért egy lakást nem fogom 30 ért eladni esetleg, ha fegyvert tartanak a fejemhez. Az hogy emelkedik a rezsi … hát majd fűtök kevesebbet, de lakni kell valahol
2022. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

"Érted ha vettem 40 millióért egy lakást nem fogom 30 ért eladni esetleg, ha fegyvert tartanak a fejemhez"


Te nem, de akinek van még a lakáson havonta 120 ezer forint hitele, és mellette gyerekeket kell eltartani, és már nem bírja fizetni a hitelt, annak a bank elárverezi majd a házát 30-ért, ha annyiért viszik el.

2022. nov. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Akinek volt esze az fix törlesztővel vette fel a hitelt vagy visszafizette vagy kiváltotta fix törlesztősre míg volt rá lehetősége. Illetve de kifogja fizetni mert nem fogja hagyni, hogy a bank elárverezze a házát hisz gyerekkel nem mehet az utcára ezt te se gondoltad komolyan. Értem én, hogy lesz egy réteg akinek sajnos hatalmas gondjai lesznek DE közel sem akkora mint amit itt ácsingózva várnak, hogy bedől az ingatlanpiac… biztos, hogy látszani fog a válság de nem fog egy 40 milliós panelt megvenni 25 ért.
2022. nov. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

"Illetve de kifogja fizetni mert nem fogja hagyni, hogy a bank elárverezze a házát hisz gyerekkel nem mehet az utcára ezt te se gondoltad komolyan."


De ha nincs munkahelye, vagy nem jön ki már úgy a fizetéséből, hogy fizesse a havi fix(!) 100-120 ezres hitelt, akkor hiába akarja fizetni.

2022. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

"ha vettem 40 millióért egy lakást nem fogom 30 ért eladni esetleg, ha fegyvert tartanak a fejemhez"

De ha a mostani 100 ezres törlesztőrészlet egy év alatt a duplájára emelekdik a kamatemelés miatt, úgy hogy közben a rezsi és élelmiszerárak is drasztikusan emelkedtek, akkor sokaknak nincs más választása.

2022. nov. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Én nem akarom elhinni hogy ennyi embernek bilibe lóg a keze még ha 200 ezer is lesz a törlesztője de amugy akinek volt esze fixet vett fel vagy kiváltotta fixre illetve se a csok se a babaváró nem nő egy forintot se akkor is kifogja fizetni hát mit csináljon ? Menjen az utcára gyerekkel? albérlet sincs olcsobban….
2022. nov. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Az első válaszadót lepontozták de nagyon jól összefoglalta a jelenlegi állapotot.


Még hozzátenném, hogy egy 70 milliós házat sem fognak máról holnapra megvenni. Még 63-ért is erősen kérdéses. A hitelek kamatja lassan kétszámjegyű lesz, ami azt mutatja, hogy nyomják a helikopter pénzt. A hitelesek eltűntek a piacról a kápés befektetetők még várnak hátha lejjebb mennek az árak.

Érezhetően megcsappant a kereslet.

Az is megfigyelhető a hirdetésekben, hogy mennyi szakember hirdeti magát.

Mosonmagyaróvár vonzáskörzetében már most olcsóbban dolgoznak a kőművesek.

Járják az építkezéseket és munka után érdeklődnek.


Eddig “urak” voltak és nem volt lelkiismeretfurdalásuk lehúzni az építkezőket. Most alázatosabbak lettek. Milyen gyorsan fordult a kocka.

2022. nov. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az MNB Lakáspiaci jelentése szerint átlagosan 22 százalékkal túlértékeltek a lakások Magyarországon, ami jelentős kockázatokat hordoz.


Link : [link]



MNB-jelentés: Elkezdődött a lakáspiac összeroppanása


Link:


[link]



Hát ha netán valóban 20 százalékkal tulértékeltek a kecók, és most beállt a piac akkor kíváncsi leszek, hogy mi lesz a vége.

2022. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak jelzem nektek, hogyha mondjuk az infláció lesz a következő 1 évben 20%, miközben az ingatlanok árai maradnak a mostani szinteken, akkor valójában reálértéken 20% csökkenés történt.
2022. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!