Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A feleségem nevére hogyan...

A feleségem nevére hogyan /milyen lehetőséggel irhatom rá az ingatlan felét vagy 30%át? Pl.ajandekozás? Hogy minél egyszerűbb legyen es minél kevesebbe, vagy szinte semmibe se kerüljön.

Figyelt kérdés

Hosszú történet, a lényeg hogy van egy ingatlan amit a szülőktől kaptam ajándékozás által, de a feleségem is adott elég sokat és továbbra is adna a felujitasba.

Így neki is járna, ill.alapból úgy akarjuk hogy fele -fele vagy ha lehet akkor nekem 70, neki 30%legyen.



2022. nov. 27. 14:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
5%

Ez már rosszul kezdődik, de ez a ti dolgotok, ha már előre a válásra és az osztozkodásra gondoltok, akkor egészségetekre.

Amúgy házastársak között mehet az ajándékozás, ugyan úgy mint a közeli rokonok között.

2022. nov. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

1 nem a válásra gondolunk hanem a korrektségre.


Gondolj mar bele te koltenél egy olyan ingatlanra amely elvileg közös de ha bármi van akkor "semmi közöd" ?


Azt viszont nem akarom hogy minden az én fizumból menjen, így jobb lenne.

2022. nov. 27. 15:01
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Ajándékozás.

Ott csak ügyvédi és földhivatali költség van.

2022. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Elmész egy ügyvédhez, aki megírja az ajándékozási szerződést. Általában ilyen 1% körüli díjakat szoktak elkérni. Ha a ház ér 50 milliót, a feleséged kap egy 50%-os tulajdonrészt (25 millió értékben), akkor lesz mondjuk 250 ezer forint. De lehet találsz olcsóbbat is, de kb. ekörül számíts. Ennél olcsóbban nem fog kijönni, azért ez sincs ingyen.
2022. nov. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
Sztem előtte erdeklődj, mert házasságba minden közös, hiába van egyikőtök nevén. Igaz ha neked ajándékozták kicsit másabb, de elöbb kérdezd az ügyvédet, mikor közös.
2022. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Ajándékozás, de ha elhagy akkor mindened követelni fogja én egy ruppót nem iratnék rá!!!!!!!
2022. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Miért kell ez ? Ha te halsz meg előbb,akkor mindenképp ő örököl legalább 1 gyerekre jutó részt.A napokban tették közzé az öröklés módosítását.
2022. nov. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

Normális ember nem íratja az ajándékba kapott különvagyonát az asszonynevére.

Ha erre próbál rávenni -bármely módon- a feleséged, akkor neki már tervei vannak...

...csak nem veled.

2022. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem az a legegyszerűbb, ha az utcán végig kérdezed a hajléktalan pasasokat, hogy ők hogyan csinálták?!

Arról meg nem is beszélve, hogy már lesz egy pár ismerősöd, ha majd te is odajutsz.

2022. nov. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Váláskor ezekkel amúgy is elszámolnak. Ha a feleséged belead pár milliót a felújításba most, akkor ha nem kerül semmi a nevére, egy válás esetén akkor is jelezhetitek, hogy ő fizetett bele ilyen módon és akkor kiszámolják, hogy arra mekkora tulajdonrészt kapjon. Tehát tök felesleges ez most már csak ezért is. Olyan nincs, hogy a feleséged is ad bele pénzt, aztán elváltok és ő nem kap tulajdonrészt. De kap, majd a bíróság megítél neki, ha felhozzátok, hogy ő is adott bele a felújításba.
2022. nov. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!