Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeged 50 millió körül 1...

Szeged 50 millió körül 1 lakás befektetésnek, vagy 2 panel 25 M ft körül?

Figyelt kérdés
Melyik lehet jobb hosszútávon, kiadás céljával?
2022. dec. 2. 17:30
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Az olcsóbbakat választanám.
2022. dec. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2 panel, ha pénz kell elég eladni az egyiket, lesz guga és egy lakás megmarad.
2022. dec. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 panel
2022. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Pl milyen a környék, megközelíthetőség, parkolási lehetőség, bolt/üzlet a közelben, milyen állapotúak, alaprajzuk, elhelyezkedésük, szellőzésük, mennyit kellene költeni rájuk kisebb újításokra, ablakok minősége, mik vannak bekötve,... Stb.


Összetett.


Nem csak abból áll, hogy megveszem és jön a zsé.


No és nem mindegy milyen emberek lakják!


A háznál vannak, amiket 2-3részre is el lehet osztani.

Pl ha 2 szintes.


Körbe kell nézni és felmérni, miből lehet a legjobbat kihozni.

2022. dec. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát 25 millióért csak elég ócska panelok vannak, darabra is kevés a kínálatban, amikre még rá kellene költeni néhány milliót, hogy normálisan és lakhatóan nézzen ki. (Ha nem igénytelen embereknek akarod kiadni.) Ami panel ki is néz valahogy, azok inkább 28-30-nál kezdődnek. 2x28 meg már 56, 2x30 az 60 millió, az nem tudom benne van-e neked a keretben. És ez még akkor csak a vételár. Az illeték 50 millió forint ingatlanra 2 millió forint (ha nem ingatlaneladásból van a pénzed), ügyvédi költség néhányszázezer, esetleges bútorozás, újítgatások is lehetnek jó pár millió két lakásra és akkor az egy nagyon minimál design lesz még csak.


Lehet ebből is valami, csak mondom hogy 2 panel kiadásra Szegeden az inkább mindenestől több, mint 60 millióból lesz meg, nem 50-ből.

2022. dec. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vegyél ingatlant nem is akarlak róla lebeszélni, de jelenleg mondjuk egy inflacio feletti allampapir nem fizet jócskán többet mint ez az ilyen ingatlan befektetés? Biztos jobban utána jártál mint én , azert is kérdezem tőled én is kérdés jelleggel. Ha 50 misiert vesz az ember egy lakást amiből bejön havi 200al évi 2-2,5 millió az a befektett összeghez nem kevés? Az idei évi éves infláció alapján fizetnek jövőre az infláció követő állampapírok, amik az előző évi inflacio + 1,5 százalék kamat prémiumot is adhatnak. Mennyi lesz vajon az idei éves infláció? Megáll vajon 15 százalékon vagy fölè is megy? Nah mindegy, elég nagy lesz a szazalék ha még plusz 1,5öt is hozzáad az ember. Most 50 millió esetén ez nem fizet közel tripla annyit mint az albi pénz? Kérdezem én. Persze mindenki maga döntsön, vegyen ingatlant aki szeretne, de ez nekem sajat meglátásom szerint jobbnak tűnik, persze nem vagyok ingatlan szakerto
2022. dec. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk nem hülyeség utolsó. Aki most vesz állampapírt az jövőre kap rá 15% kamatot. 50 millióra 7,5 milliót 1 év alatt adómentesen. És nem jár semmi munkával, ügyintézéssel, extra költséggel, csak ingyen pár kattintással. Vajon fognak még innen az abszolút csúcsról a hitelezés szűkülése, emberek csórósodása mellett még legalább ennyit emelkedni a szegedi az ingatlan árak 1 év alatt? Lesz még a 30 milliós másfél szobás panel 35 millió 1 év alatt egy olyan városban, ahol a legtöbb ember 200-300 ezer körül keres?


A kérdező helyében én is tuti állampapírt vennék (inflációkövetőt) legalább jövőre, aztán 2024. elején megnézném újra, hogy mi a helyzet.

2022. dec. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!