Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vegyek mobil házat, vagy...

Vegyek mobil házat, vagy menjek albérletbe 25 évesen?

Figyelt kérdés

van/lesz jövő első negyedévére 4 millió forintom. Éppen haza költöztem egy szakításból, és gondolkozom hogy hova menjek. itthon nem maradhatok mert ha haza is adok +benzin akkor már ott vagyok mint egy albérlet 100.000ft...

ha viszont debrecenbe költözöm és egyedül akarok lenni, akkor az 100.000+rezsi minimum (márpedig hobbim/jövőbeli lehetséges munkám miatt ez szükséges)


viszont, a munkahelyemhez közel van egy üres telke mamámnak (régebben ott laktunk, azóta a lakás lakhatatlan)

és van ott egy lebetonozott alap, amire 6 millió forintért tudnék venni téliesített mobil házat. ha hitelt is veszek fel, 2 éven belül simán visszafiezetek 2/2,5milliót, és kb a benti albi árát kéne fizetnem(100-150k)


havi keresetem nagyjából 300 nettó + amennyit emelnek majd januárban


márciuskor szeretném elindítani a folyamatot HA vennék mobillakást, természetesen ide még bevezetni vizet, szennyvízt, áramot, netet azt megoldanám remélhetőleg kb félmillióból


munkahely konkrétan 5 percre lenne kocsival, bolt, orvos stb minden van a környéken.


segítenétek eldönteni hogy mit tegyek? át akarom gondolni, de a szüleim azonnal le akarnak erről beszélni. ismerősök is teljesen megoszlanak, van aki szerint nagyon jó ötlet, van aki szerint hülyeség és ne csináljam.



2022. dec. 20. 17:08
A kérdező szavazást indított:
Albérlet
Mobilház
25 szavazat
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Albérlet pros:-bent van a városban, közel minden (kivéve munkahelyet)

-egyszerű, csak beköltözök és kész, relatíve nagy összeget nem kell elköltenem

-csajozás/haverokkal kocsmázás, stb sokkal egyszerűbb

-télen meleg


contra: -konkrétan elégetem a pénzt

-szomszédok/tulaj/elhelyezkedés kedvezőtlen lehet, zajosabb is lehet akár, zsákbamacska

-drága(nem tudok normálisan pénzt spórolni mellette)



Mobil ház pros: -menő hogy 25 évesen saját "lakásom" van.


-ha kifizettem a hitelt rengeteg pénzt tudok spórolni,hisz csak a rezsi lesz, illetve míg fizetem a hitelt, illetve magamnak fizetem a törlesztőt hisz az én tulajdonom lesz.



-közel van a munkahelyemhez, illetve ha váltanék, akkor más munkahelyek is közel vannak


-teljesen egyedül fogok lakni, senki nem háborgat, csendes környéket, minden közel van


-csajt/barátnőt ide is tudok hozni, akár itt lakni elférünk benne hosszú távon is


contra:-hitelt kell felvennem, 2millió esetén fél millió a kamat.


-nem az én tulajdonom a telek, mamámé, viszont ő megengedte hogy oda vigyem. viszont előfordulhat hogy valami oknál fogva el akarná adni, de ebben az esetben (ha megengedik, és van ilyen lehetőség) akkor tudnék szerződést írni vele, hogy mondjuk ne adja el pár évig míg ott lakom, vagy valami ilyesmi)


-problémás míg megcsinálom a költözést,beköttetem a vízet, áramot stb... nehéz lesz összehozni és utána érdeklődni hogy hogyan tudom ezeket megoldani + pénz

2022. dec. 20. 17:20
 2/22 A kérdező kommentje:

[link]


ez lenne egyébként a kiszemelt, vagy egy ehhez hasonló, majd márciussal


még egy contra: -nem tudom mennyire lesz jó télen fűteni, illetve nyáron fűteni.

ez pl gázkandalló-s dupla nyílászárós, illetve extra szigetelés van kiírva de ez nem tudom pontosan milyen lehet

2022. dec. 20. 17:25
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lakashitelt nem kapsz rá, csak személyi kölcsönt, ami sokkal drágább. Érdeklődj utána a bankban.

Szerintem olyan telekre ne építkezz ami nem a tied.

2022. dec. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%
Már 700 ezertől nagyon jók vannak .Elhelyezésükhöz engedély sem kell.Közművek hozzá csatlakozása is ki van már építve .
2022. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

A kiszállításra, autódaruzásra, és bepozícionálásra számolj még 300-400 ezret.

A közmű nem lesz meg 500 ezerből, ha mindent szakemberrel akarsz csináltatni.


Illetve én csak akkor vágnék ebbe bele, ha valamilyen szikla szilárd alapon nyugszik az a "mama megengedte" dolog.

Tudom hogy nagyon jó a kapcsolatotok, tudom hogy ő nem olyan, tudom hogy biztosan nagyon szívesen segítene, de!

Nagyon sok helyen (többek között nálam is) előfordult már, hogy jött egy olyan szituáció ami azonnali döntéshozatalt igényelt.

És bizony ilyenkor pillanatok alatt megváltozhat a korábbi szóbeli egyesség.

Szóval mindenképpen csak akkor vágnék bele, ha valamilyen írásos nyilatkozat van arról, hogy a telket x ideig használhatod bérmentve.

2022. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mamádnak hány gyereke van? Csak valamelyik szülőd örökölne utána, vagy más is (nagynénid, nagybácsid)? Ebből később még lehet baj.
2022. dec. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nagyon ingoványos dolog...


Mit csinálsz a házzal, ha a mamád "kihúzza alólad" a telket?

2022. dec. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

igen, tovább contrák hogy öröklésben természetesen lehetnek problémák.

a telek alapvetően üres, senki nem használja már hosszú évek óta, ha csak 4 évig ott tudnék lenni a mobil házzal, abban az esetben tudnék félretenni olyan vésztartalékot hogy ha beütne a baj és valami oknál fogva el kéne vitetni a lakást, akkor akár az is megoldható hogy vegyek egy zárt kertet és elvitessem. persze költséges lenne egyértelmű de ez csak a legrosszabb forgató könyv


egyébként pont erre akartam kilyukadni azzal kapcsolatban hogy legyen Írásos papír róla hogy használhatom x évig a birtokot ahogy mondtad is (ezt valószínűleg alá is írná)

2022. dec. 20. 18:26
 9/22 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Azt tudom mondani amit a többiek. Más telkére ne. Ha te lennél az egyetlen örökös akkor esetleg. A telek értéke mennyi?
2022. dec. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Mobilház egy zsákutca. Megveszed, beköltözöl, igaz hogy nem bactat senki, de a ház rohadtul nem fog kelleni senkinek ha pár év múlva lépni akarnál (márpedig te 25 évesen nem fogod viskóban egyedül leélni az életed, ilyet normális ember nem akarhat). Szerintem sokkal nagyobb pénzégetés, mint az albérlet.

Az albérlet viszont akár jó is lehet, ha gondolkodsz és olyan helyre költözöl, ahol jók a fizetések.

2022. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!