Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Húszonéveseknek miből telt új...

Húszonéveseknek miből telt új hàzra?

Figyelt kérdés

Megvették a mellettünk lévő hàzat és megdöbbenve tapasztaltam,hogy húszonévesek vették meg.

Itt a környéken 40-50 éves pàrok laknak ,akik 20-30 éve dolgoznak,spórolnak stb.

Mi is egy életen àt dolgoztunk egy hàzért és most 53 évesen tudtunk venni.


2022. dec. 24. 09:22
1 2 3
 1/29 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%
Szülők révén, vagy örököltek
2022. dec. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
81%
Volt pénzük, ennyi. Nem mindegy neked miből tellett nekik rá? Neked attól még ugyanúgy nem lesz előbbre semmi...
2022. dec. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%
Lehet, h lottóztak és megnyerték a főnyereményt :)
2022. dec. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
85%

Legvalószínűbb, hogy szülők vagy nagyszülők segítették őket. Ha ők saját házban laknak, akkor az eltelt évtizedekben nyilván összegyűjtöttek már elég sokat. Egy kisebb fizetésből is lehet félrerakni, ha nem kell a lakhatásra költeni, meg nem is verik el hülyeségekre. Másodállás esetén meg főleg lehet félrerakni. Albérlet mondjuk szívás, mert kifizeti az ember ugyanazt, amit egy saját ház részleteire is költhetne. És ugye, a ház pár évtized után a sajátja lesz, az albérletköltség meg elúszott a semmibe.

Nyilván lehet persze örökség is, meg CSOK is, meg hitel is, vagy mindegyiknek a variációja.

Kérdező, te is laktál valahol idáig. Megtudhatjuk, hol?

2022. dec. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 mindentudó99 ***** válasza:
28%
Örökség pl. Örököl valaki 10 hektár földet. 20-30 milláért eladja.
2022. dec. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan szülők is, akik ilyen módon segítenek elhelyezkedni az életben! Főleg, hogy mostanában már semmi sincs ingyen + nagy infláció van ezért megtudom érteni az ilyen szülőket.
2022. dec. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Örökség, szülői támogatas, csok, egyéb hitel, vagy ezek mindegyike.


Honnan tudod, amúgy, hogy tehermentes? Ha meg nem az, akkor miért olyan nagy dolog ez?

2022. dec. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
En egy lakást kaptam tehermentesen, nem voltam huszoneves sem, de tuti utaltam volna ha ebbe a random szomszédnéni belepofazik.
2022. dec. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi most építkeztünk, tavaly év végén kezdtük, akkor voltam 28 éves. Egyetem alatt én és a férjem is dolgoztunk, együtt laktunk albérletben, de csak egy szobát béreltünk ketten. Így volt félretett pénzünk. A szülők besegítettek a telek árával (8 millió), plusz 5 millóval. És felvettünk 20 millió hitelt 20 évre havi 100ezres törlesztővel (babaváró+ csok).
2022. dec. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
A párom 100 millióig hitelképes, és mindketten kaptunk szülőktől egy-egy lakást még megismerkedésünk előtt, így azt is láthatnád, hogy csok-babaváróval es rendes hitellel egy 200 milliós lakást vettünk melletted. Száz év hitel lenne rajta és pont nulla amit mi tettünk bele, de ez kívülről nem látszana ugye.
2022. dec. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!