Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Saját licitet lehet növelni?

Saját licitet lehet növelni?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne aki jártas ebben a témában, hogy mbvk ingatlan árverésen a saját licitet egyéb okból lehet növelni, vagy csak más licitje növelhető?

2022. dec. 25. 19:44
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom ott konkrétan mi a szabály, általában véve semmi akadálya, de akkor a megnövelt licitet kell fizetned, szóval nincs értelme amíg valaki más rá nem licitál, hisz csak magaddal tolsz ki.
2022. dec. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dede van értelme, hamarosan részletezem :)
2022. dec. 26. 08:47
 3/5 xswerdy ***** válasza:

Ez tulajdonképpen olyan, mintha nem a minimális licitlépcsővel emelnél, hanem többel (erre van lehetőség), de ezt nem egy lépésben tennéd. Ennek legninkább az az értelme, hogy ha úgy gondolod, hogy túl sok még a licitáló, és irreálisan alacsony az ár, akkor gyorsítsunk a folyamaton egy nagyobb ugrással.


Szerintem egyébként működik, nem gondolom, hogy blokkolva lennél, amíg a tiéd a legmagasabb licit. De ki kell próbálni.


Amúgy nagyon érdekel, hogy mi az értelme, várom a részleteket. Ha egyszer már betettem egy licitet, és valaki gyorsan rálicitált, akkor újra emelhetek megint én, amennyit akarok. Amennyiben az én licitemre nem ugranak rögtön, akkor pedig közelítünk már a végső árhoz, talán el is értük. Akkor meg miért emeljek még? Nem tudok elképzelni olyan szituációt, hogy ez jó legyen.

2022. dec. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hamarosan részletezem :) Köszönöm a kommenteket
2022. dec. 27. 07:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Szóval azért érdekelt a kérdésre a válasz, mert licitáltam egy ingatlanra, amire rajtam kívül nem érkezett másik ajánlat. Mivel szerettem volna az első szakaszban lezárni, így el kellett érjen a licit egy bizonyos szintet, ha nem éri el akkor folytatódik az árverés tovább a második illetve a harmadik szakaszba, ezért kellett a saját licitemet emelni. Szerencsére sikerült és minden gond nélkül le is zárult az első szakaszban. Köszönöm a segítségeket :)
2023. jan. 7. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!