Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy házat már több mint 2...

Ha egy házat már több mint 2 éve árulnak ugyanazon az áron, akkor vagy túlárazott vagy valami miatt nem jó vétel?

Figyelt kérdés

2022. dec. 27. 19:17
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ez egy X. kerületi 200 négyzetméteres kertesház volt, 2000 négyzetméteres kertel. Nem újépítésű, nem egy villa, de jó állapotú.

300 millióért adták.


Viszont nem felsőrákoson volt az az ingatlan, hanem a X. kernek egy rosszabb részén. Volt is 2 méteres kerítés szögesdróttal… Emiatt kicsit sokkaltam az árát, bár igaz, hogy nekem nagytestű szökős, problémás kutya miatt nagy előny az előre megépített biztonságos kerítés.

A “vidéki” telkemen van most a kutya és baromi sok idő és sok pénz volt megfelelő kerítést építeni, ami ráadásul nem növeli annyival az ingatlanom árát, mint amennyibe került.


Én 3 ingatlant örököltem, amiből 2 budapesti, 1 pedig Pest megye keleti határában van.

Ha mindet eladnám, akkor sem tudnék ilyet venni…


Pedig a 2000 négyzetméteres telek, ráadásul normális állapotban, az a fővárosban nagyon ritka. Alig vannak ilyen paraméterekkel ingatlanok, talán most nincs is budapesti családiház meghirdetve ekkora telekkel, csak villák.

2022. dec. 28. 12:08
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

Tudod hogy eladtak vagy csak levettek a hirdetest? A parameterei alapjan boven tularazott, 3. 22. Keruletbeb ennel jobb ajanlatok vannak es szerintem elobbiek jobb helyek.


Pl ez testverhegyen 210ert 1800as telekkel.


(Bar ilyen hodalyok manapsag nem tul kelendoek amiota ki is kell futeni piaci aron)


[link]

2022. dec. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Csak levették a hirdetést, szóval nem biztos hogy eladták, valóban.

De eddig még sosem vették le…


A Pesti oldalon szerintem jóval kevesebb a kertesház amúgy, innen meg relatíve könnyen be lehetett volna jutni a belvárosba, szóval gondlom ez is közrejátszott az árában.


Persze akik ennyiért vesznek családi házat, azok tényleg inkább a budai oldalban szoktak gondolkodni.

2022. dec. 28. 14:47
 14/15 anonim ***** válasza:
98%

Ha keppel hirdettek az ingatlan.comon akkor az nem olcso mulatsag, csomo hirdetes lekerul ugy hogy nincs eladas. Csaladi haz minodegben tartom h a fent emlitett arert eladhatatlan.


Vannak meg egyedi esetek pl ha munkasstallova alakithato vagy egyeb felhasznalasra vki ugy szamolja h meger ennyit.


De 300 misi az az osszeg amibol siman veszel jobb helyen egy telket es terveztetsz ra egy ujepiteso korszeru csalasi hazat.

2022. dec. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ismerőseim árulták az örökölt házat 13 millióért, megmondták minden érdeklődőnek, hogy semmit nem engednek belőle. kb. 2 év után eladták annyiért. Én voltam ott "füvet" nyírni (kb. 2 méteres gaz volt...szerintem nem ért az egész max 6 milliót...Sokan csak "balekot" keresnek, de senki nem kényszerített senkit, hogy ezt meg kell ennyiért venni.

Most az én falumban pár házat megvettek a "németek" jóval többért, mint amit a magyarok adtak volna érte, ezért sokan vérszemet kaptak, így jóval többet mernek kérni.

2023. jan. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!