Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egyedülálló férfi, átlagos...

Egyedülálló férfi, átlagos nettó 290-300 ezres bérrel kaphat 40% feletti önerőre lakáshitelt?(24 milliós vidéki panellakás, és 10 millió feletti megspórolt pénz). Havi 100 ezres ft törlesztő. Kis lábon élek, nem költök kaján kívül semmire sem igazán.

Figyelt kérdés
2022. dec. 31. 22:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%

Necces.

CIB-nél néztem végig fix lakáshitelt. 14M-re Kb 150e lenne ha nem vállalsz jóváírást. Jóváírással olyan 140e körül. (20 évre)

A fizetésed 50%-a mehet törlesztőkre.

A többi se tűnik jobbnak. Ráadásul ha végig törlesztesz, akkor 30M-t fizetsz vissza.

Szóval necces. Durván megemelkedtek a kamatok.

2023. jan. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
3%

Abba bele gondoltál hogy az utcára kerülhetsz, ha kicsúszik a kezed közül ez az egész törlesztős folyamat?

Nem ismerem a jelenlegi életedet, de nem sajnálsz egy szaros lakásra ennyit áldozni? Legalább ház lenne megértem, mert ott a saját gyümölcsödbe haraphatnál, de így?

Én 30 évesen 9M ft-al(az autóra szükségem van azt nem rakjuk bele de azzal nyilván 12 környéke) 260e ft jövedelemmel, maradtam itthon.

Húgomnak lett lehetősége külön költözni, amikor megismerte a jelenlegi férjét.


Kis lábon élsz, ez a baj, és veszélyes is egyben.

Megbetegedésre, fogászati kezelésre gondoltál egyébként? Egy fog felől dönthetsz úgyis hogy 70e cakkpakk és használod tovább, vagy pár ezerért kihúzzák és idővel pótoltathatod ha lesz miből.

2023. jan. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. 100 ezer havonta, és 22 millió vissza. Ahogy a bankmonitor számolja. Erre felkésuzültem. Cib, Gránis, Erste. Ennél a 3 nál próbálkozom tavasszal. És minden medián átlag bérrel. Mire jó ez. hogy a kormány ennyire rosszul tartja az alkalmazottait, hogy ilyen necces legyen egy hitelfelvétel? Számomra ez a fiskális politika outsider.
2023. jan. 1. 00:30
 4/21 A kérdező kommentje:
Próbálok alkudni 24 ről 21 millióra. Azért írtam ezt. Normális eladó jelenleg enged 10-15%-ot.
2023. jan. 1. 00:33
 5/21 A kérdező kommentje:
4 fogam kihúzva, ez sajna genetika, mind a 4 az adott állkapocs 7. része.
2023. jan. 1. 00:35
 6/21 A kérdező kommentje:

,,Nem ismerem a jelenlegi életedet, de nem sajnálsz egy szaros lakásra ennyit áldozni? Legalább ház lenne megértem, "


Nem tudnék, és nem is akarok házat fenntartani (34 éves koromig családiban éltem, 18 köbméter fa falvágása, egész nyáron fűnyírás, ültetés, stb-szóval ismerem), ezért vennék panelt. Nincs nagy igényem.

2023. jan. 1. 00:37
 7/21 A kérdező kommentje:

,, Legalább ház lenne megértem, mert ott a saját gyümölcsödbe haraphatnál, de így?"


A lakás is saját, attől még, hogy egy komplex építményben van. Buék.

2023. jan. 1. 00:49
 8/21 anonim ***** válasza:
8%
Ha huszon pár év után kifizeted a hitelt végre lesz egy házad majdnem 60 évesen? Mire jó ez? Inkább a nagyobb bevételre kellene törekedni, nem arra, hogy még a fizetésed is elharmadold.
2023. jan. 1. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
5%

10 millió spórolt pénz, és 24 millió az ingatlan?

Akkor az 14M plusz az illeték, plusz az újítás. KB 20M.

Mi együtt keresünk kB 1 milliót(néha 1 M néha csak 600) de nem mertünk bevallalni 50Ktol nagyobb hitelt.

Arra gondolj ha elveszted a munkád mit tudsz fizetni?

Mert ha hitelt veszel fel (kevesen tudják...) kötelező vagy biztosítát fizetni amit a bank határoz meg hogy mire/mennyit (ez nálunk 25K kötelező biztosítás)

Ezt is számold bele a hitelen felül.

Szóval csak óvatosan, inkább kevesebb és a maradékot elrakod és egybe fizeted be, mintsem beusson a baj és utcára kerülj.

2023. jan. 1. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

A 100e nem realis, max akkor ha valtozo kamatozasut veszel. Az nagyon veszelyes lehet. Foleg ha ki vagy centizve.


Nincs baj a hitellel, hulyeseget irogatnak egyesek. Persze ne egy takarito vegye fel, hanem olyan aki talal melot ha kirugjak.


A gond az, hogy a torlesztovel nem josz ki rendesen. Amugy valovan van nemi illetek, butorozas stb. Tobb kesz a vege. Bar illetekre kapsz 12 havi reszletfizetest ha jered. Butor nelkul is ellehetsz egy matracon, stb. Ekunk anno egy ideig nem volt hutonk. Par hetig.


Csibaltass elominositest, lehet mar ott elbuksz azonnal.

2023. jan. 1. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!