Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Költöznél iker családi házba...

Költöznél iker családi házba ahol az egyik ház a másik mögött van?

Figyelt kérdés

A telek pedig osztatlan közös tulajdon.


Ilyesmikre gondolok:


[link]


2023. jan. 24. 19:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ ki a másik lakó. alapvetően nem tűnik rosszabbnak, mintha saját apró telken van az ember szomszédokkal körbevéve.
2023. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Sok helyen bevált dolog ez, csak kérdés milyenek a szomszédok :)
2023. jan. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
nem
2023. jan. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Erre az a válasz, hogy: attól függ. :)

Nagyobb az önállóság és a privát, zöld tér, mint egy lakásban? Persze.

Kisebb az önállóság és a privát, zöld tér, mint egy "hagyományos" kertesházban? Igen.


Kertes ház áron (vagy hagyományos ikerház) áron nem kéne. Jutányosabb áron igen.

2023. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
35 éve így élek szülőkkel, anno nagy-és dédszülővel, most a saját családommal és naaaaaagyon várjuk hogy mikor húzhatunk már el innen!!!!!
2023. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 nemaRendőrség ***** válasza:
85%
Munkatársam vett most ilyen házat. Hát, biztos hogy nem költöznék ikerházba, akkor inkább egy kertes társasházba
2023. jan. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Mivel az ikerháznak kizárólag hátrányai vannak, ebből az következik, hogy nincsen semmilyen előnye.

Tehát nem!


A belinkel kép meg egy ideologizált látványkép. A magyar valóság merőben más.

2023. jan. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
97%

Ami a képen van, az teljesen jó.

Nálam ikerháznak az minősül, aminek az egyik fala közös. A képen levőknek nem, 2 dupla garázs van köztük.(Kinagyítottam a képet.)

Ráadásul az "osztatlan közös" a képen, gyakorlatilag nem is igaz, kerítés van köztük és nem életszerű, hogy egymás területére járnának napozni, vagy krumplit ültetni.

Sőt továbbmegyek, én a képen levőkből kifejezetten a hátsót választanám, privátabb, nyugisabb mint az utcai és még az "ikertárs" sem közlekedik mellettem autóval, meg igazából sehogy.

Szerintem ezek nem ikerházak, hanem egy lakópark.

2023. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Megnéztünk egy párat, 90%-ban az alábbiak érvényesülnek:

- Nem csak a telek, az ingatlan is osztatlan közös.

- A közművek (mérők, átadási pontok) az utcafronti ház telekrészén van, rajta minden közmű átmegy, ami a hátsó házhoz tartozik.

- Az első házhoz nagyon pici udvar tartozik és nincs semmi privátszféra. A hátsónál kicsit nagyobb a telekrész és kicsit privátabb, de nekem olyan feeling, mintha valakinek a hátsó sufnijába költözne be az ember. Főleg, ha a szomszéd egy normális telekméretű régebbi családi ház és nála az udvar hátsó részén ólak és állatok vannak, nekünk meg ez mellett van csupán életterünk. (Élő példa)

- Nyelesre van megoldva a hátsó házhoz a bejutás. Az első szomszéd mellett jössz-mész (ez mindkét iker hátránya szerintem), ráadásul nekem totál klausztrofóbia így a hátsó. Valahogy mindig az van a fejemben, hogy ha baj van, ide egy tűzoltó autó sem tud normálisan beállni bakker.

Néztünk meg olyan hátsó ikret, ahol a megnézett ház utcája is végig ilyen egymás mögötti ikres volt és a mögötte lévő utca is. Ez azt eredményezte, hogy a nyélen bementünk (mint valami hátsó sufniba) és a 400 nm-es picike udvar 4 oldalról volt lezárva mások ingatlanai által. Nagyon szép házikó volt belülről, gyönyörű terasz, tényleg fájt a szívünk, de pont azért költöztünk el társasházból, mert utáltuk, hogy mindent hallunk a szomszédból. Nekem ez csederből vederbe lett volna, de ez már ízlések és pofonok kérdésköre.

2023. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én hasonló módon, ikerház hátsó felében élek. Viszont társasházzá van minősítve és így külön hrsz. van mindkét félhez (a telek is pontosan szabályozva van).


Az valóban nem mindegy, ki a szomszéd, nekünk szerencsére nincs semmi gondunk velük.

Az oldalsó szomszédoknak is rendezett területe van mellettünk, nincsenek ólak, sufnik.


Igazából én szeretem, hogy nyugalmas, privát itt hátul. :)

2023. jan. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!