Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Másik városba költöznél,...

Másik városba költöznél, miközben a szüleid alkoholisták és nem tudnak magukra vigyázni?

Figyelt kérdés

Társasházból családi házba szeretnénk menni. Most nézelődünk, a szülővárosomban illetve a megyeszêkhelyen, ami kb 30 km.

A szüleim sajnos alkoholisták. Ellátják magukat, fizetik a számláikat, kertet művelnek, de estére kotta részegek.

Sajnos többször volt az alkohol miatt olyan balesetük, hogy mentőt kellett hívni, vagy az ügyeletre menni valamelyikkel.


Jelenleg kb 2-3 percnyire lakunk tőlük, szándêkosan nem mentem messzebb. Mindig jól jött, hogy perceken belül ott tudtam lenni, ha baj van. És az mindig van.


A munkahelyünk a megyeszêkhelyen van, naponta ingázunk. Reggel párom bevisz autóval, délután buszozok.


Párom másik városba menne, ên maradnék itt.



Találtunk egy házat a megyeszékhelyen, árban pont annyi mintha itt vennénk.

Nagyon szeretnék 10 perc alatt hazaérni a munkahelyemről (most ez 90 perc), de sose bocsátanám meg magamnak, ha amiatt lenne baja a szüleimnek, mert én nem értem oda időben.


65 felettiek, egyre jobban szorulnak segítségre.


2021. júl. 21. 17:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttek, örökké nem lehetsz mellettük azért, mert felelőtlenek. Neked is élned kéne és a kapcsolatod is rámehet.
2021. júl. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
94%
Tudsz kérni szociális gondozót hozzájuk, aki rájuk néz időnként. Melyik megyeszékhelyről van szó? Nálunk a város fizeti, minden nap délután megy a gondozó, ebédet is visz nekik, ha kell rendet rak, stb. Mondjuk nem 65 évesek hanem 80, de ott is az alkohol miatt kezdődött a káosz.
2021. júl. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Párom is ezt mondta.

Attól félek - az elfogyasztott alkohol mennyiségéből kiindulva- hogy csak pár évig bírja még a szerveztük.

És ezt a pár évet szeretném a közelükben tölteni.

2021. júl. 21. 17:18
 4/36 anonim ***** válasza:
100%

Foglalkozz a saját életeddel. A szüleid felelőtlenek vigyázzanak ők magukra jobban.

Oke ha mondjuk valami betegségük lenne akkor azt mondanám hogy maradj mellettük, de ez teljesen más.

2021. júl. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Szerintem az alkoholizmus is betegség. :(
2021. júl. 21. 17:19
 6/36 anonim ***** válasza:
95%
Nem értem. Nem vagy rájuk mérges? Nem cseszték el az életedet? Nekem csak apám alkoholista, de ezért és mert sosem tudta kimutatni a szeretetét sajnos egy eléggé elb*@szott felnőtt lettem és sok-sok év volt, mire meg tudtam szabadulni azoktól a gátlásoktól, negatív tulajdonságomtól, amik belém nevelődtek gyerekkoromban miatta/miattuk. Úgy érzem minimum 5-10 évvel vetettek vissza az életben és miattuk nem érzem azt sosem, hogy én is normális lennék, vagy olyan lehetek, mint az átlagemberek.
2021. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy már a szüleid elcseszett életvitele mérgezze a te életedet! Hagyd ott őket a francba!
2021. júl. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 6-8 évben váltak ilyenné, mióta a nagyszülők meghaltak.


Nekem megvan "mindenem", mindenben támogatnak, segítenek.

Most is bármit kérhetek tőlük, megteszik.


Miért lennék rájuk mérges? A saját életüket teszik tönkre....


Nyilván szomorú vagyok, hogyha lenne gyerekem nem merném rájuk bízni.

2021. júl. 21. 17:27
 9/36 anonim ***** válasza:
100%
Önsors rontó szülők esetében a gyereknek még erkölcsi kötelezettsége sincs irányukban.
2021. júl. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Minden nap találkozunk, délelőtt míg józanok bármiben segítenek.


Nekem még se jogsim, se autóm, így apukám szokott segíteni bevásárolni.

Amikor szerelőt kellett hívnom, de nem tudtam otthon lenni, anyukám intézett mindent.

2021. júl. 21. 17:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!