Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A zöld hitel miért szűnt meg?

A zöld hitel miért szűnt meg?

Figyelt kérdés

2,5%-os volt a hitelkamat,ha minimum BB energetikai besorolasu hazat vettel.


Eleg sok ilyen haz epult,epul a mai napig de mar nincs a 2,5%-os hitelkamat.


Most màr csak piaci kamattal lehet a hitel felvenni ami 8-9-10%.



Ki mit gondol?


2023. jan. 25. 08:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
98%

Azért, mert még megpróbálták tavaly kifuttatni az újépítésű ingatlanokat, hogy egyáltalán amiknek az építésébe már belefogtak, azokra legyen vevő és ne dőljön be rengeteg ingatlan építő/fejlesztő cég, mert elfogy a kereslet az általuk építésben lévő ingatlanokra.


Közgazdasági alapon azért törölték el, mert a kamatkülönbözetet az államnak kell állnia, tehát ott sem 2,5% a kamat, maximum amit te fizetsz, de a kamatkülönbözet az a költségvetés, vagyis az adófizetők vesztesége.


Még egy dimenziója a magyarázatnak, hogy nem volt már erre politikai akarat, mert így is üres az államkassza, ezer másik pénzszórás mellett ez kevésbé tartozott a prioritások közé. Mindegyik magyarázatban van igazság.

2023. jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%

"Azért, mert még megpróbálták tavaly kifuttatni az újépítésű ingatlanokat, hogy egyáltalán amiknek az építésébe már belefogtak, azokra legyen vevő és ne dőljön be rengeteg ingatlan építő/fejlesztő cég, mert elfogy a kereslet az általuk építésben lévő ingatlanokra."


Ezt úgy értem, hogy egyáltalán azért növelték meg a keretet tavaly, emlékeztek, hogy ezek a már folyamatban lévő ingatlanpiaci építések kifuthassanak. De miután ez teljesült, már nem akartak új projekteket finanszírozni ebből.

2023. jan. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
97%

25% az inláció,vajon miért szünhetett meg a 2%-os hitel??

Nagyon jól járt az akinek sikerült felvenni.

Szokásos fidesz módszer ,a szerencsések k.jól járnak, aki meg szopóágra került ,az így járt.

2023. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Nekem zöld hitelem van, és az eredeti feltételek alapján adtuk be a papírokat. A ház a 2. körös szigorítottat is felülmulta alapból, 401% a megújuló részarányom!


Nagyon durván lehúzták a ház értékbecslését...

A telket 3,6 millióra értékelték összközművesen, úgy hogy a környéken a legolcsóbb telek a falu határában 8 millió közművek nélkül, az enyém meg a falu központban van, és 1,7 millió volt a közművesítése!

A házat 13 millióval kevesebbre értékelték, mint amit a költségvetés tartalmazott (Miért? Mert háború, covid, meg a zöld hitel ilyen, volt a válasz). Ez azt takarja, hogy a bank szerint kulcsra készen kevesebbet ért a ház, mint amannyiért a generál kivitelező fűtéskészre felépítette!

Az volt a szerencsém, hogy 45% önerővel rendelkeztem, és még így is 800000-el kevesebbet adtak, mint amennyit kértem. Ezt még tudtam kompenzálni, majd a tavaszi áremelkedések jól oda vertek a költségvetésnek és 1 millió személyi hitel kellett nagyon hirtelenbe. :(


A minimum önrészesek ezt nagyon megszívták...


Összességében, meg nagyon jól jártam a hitellel.

2023. jan. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
12%
Mázli, hogy nem vettük fel, mivel meghosszabbították a rendeletet és nem kellett tavaly se BB, így nem kellett felesleges napelem és egyéb ráfizetés. Fele annyiból felépítettük így a házunkat
2023. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%

4+

Nekem a csak a napelem lett plusz költség, 1,7 millióért és végig fix hitelem van 2,6%THM-el! 2022.áprilisban már 6,42% lett volna az építési hitelek THM-je 10 éves kamat periódusnál (6.oldal, prémium kategória, 20-30 millió között).

[link]

2,6% THM: 109800 ft/hó a törlesztőm

6,42% THM: 162200 Ft/hó


162200-109800=52400 ft/hó

Napelem megtérülési ideje, ha nem termel csak a tetőn fent van:

1,7m/52400=32,44 ~ 33 hónap --> 2 év 8 hónap!


Szaldóval évi 130000 áram számlát vált ki a rendszer, azaz nullás leszek vagy e-on fizet vissza. Burttó elszámolással kb 70%-ot fedez --> 91000 Ft/év


Az akkori kamatkörnyezetben ez egy igen jó befektetés volt...

És 10 év múlva is ennyit fizetek, nem lesz szerződés módosítás kamatperiódusnál. Akik idén mostanába váltanak azoknak 9-10% THM-ük lesz a korábbi jóval kevesebb helyett

2023. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
58%

Mert üres az államkassza.


Egyébiránt be sem kellett volna vezetni. Ez is csak állami pénzszórás az adókból, ráadásul úgy, hogy jellemzően a lakosság gazdagabbik felét támogatták vele. Nem akarok semmi rosszat senkinek, aki felvette az örüljön neki, de általánosságban véve igazságtalan, annak a pénznek sokkal jobb helye is lett volna.

2023. jan. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nincs már évi elszámolás, a napelem nem éri meg. Nekem 100ezer a törlesztőm a biztosítási dîjakkal együtt, és télen havi 20ezer a rezsi. Felesleges is lenne a napekem, így 5 év múlva ez a minimális hitel is vissza lesz fizetve
2023. jan. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

7. Ő azt nem látja, hogy ez az ő adójából van finanszírozva, csak megjelennek a dollárjelek a szeme helyén, hogy "ingyenpénz".


Ő alatt a legtöbb embert értem.

2023. jan. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
27%

A zöld hitel volt az egyetlen normális támogatás, amit azok is igénybe tudtak venni, akiknek nincs gyerekük, nem is akarnak, vagy max 2.-t szeretnének!

A 2018-as energetikai előírások minimumára épített családiház 2,5-3,5 KWp napelemmel teljesíteni tudta a zöld hitel felételeit.

Szóval aki tud építkezni, annak ez már nem volt olyan hatalmas összeg pluszban.

6. válaszban le is vezettem a miért jó ez, de a leértékelésem szerint hihetetlennek tűnik, pedig még a banki thm-eket is csatoltam...

2023. jan. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!