Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi értelme van a "házrész"...

Mi értelme van a "házrész" megnevezésnek a com-on?

Figyelt kérdés
Felhozza a családi házak alkategóriájában a "házrész" megnevezést az ingatlan.com. Pedig az igazából egy kertkapcsolatos lakás. Mert valami vagy önálló ház, vagy ikerház, vagy sorház, vagy kertkapcsolatos lakás. Legalábbis akárhány ilyen "házrész" hirdetést néztem, azok simán inkább csak lakások.

2023. febr. 6. 13:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Egy túrót!

Ha pl az emeleten lévő a "házrész", már nincs is kertkapcsolata.

2023. febr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

OTÉK szerinti besorolása van az ingatlanoknak és annak megfelelően egy megnevezés a tulajdoni lapon.

Ha ez egy családi ház, és abból lett leválasztva az nem ugyanaz, mint a társasházi lakás.

Sokkal jobb így hirdetni. Én hülyét kapok, mikor a 15. "lakáshirdetés"-ben olvasom aznap, hogy "csak kp-ra vehető meg" - mert ugye nem lakás, nem is nevezi a hirdetésben annak! Hanem raktár vagy mosókonyha vagy iroda, vagy mittoménmi. És akkor ugye állami támogatás, ÁFA-mentesség meg illetékkedvezmény sincs rá.

2023. febr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A második válaszoló érthetően elmagyarázta, így neki köszönöm.

Az elsőnek: emeleten lévő házrészt még nem láttam hirdetni.

2023. febr. 6. 13:24
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
#3: én is sok olyat látok
2023. febr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem az sokkal égetőbb, hogy a luxus házakat pár száz forintért hirdetik meg, majd a leírásban közlik eldugva, hogy amúgy 100 millió Ft.
2023. febr. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem a tulajdoni lapon szereplő megnevezéssel érdemes feladni a hirdetést az ingatlan.com-on, pl. egy sorház jó példa erre. Amikor vásárlóként ingatlant keres az ember, akkor általában arra kíváncsi, hogy az funkcionálisan micsoda, nem arra, hogy jogilag mi. (Kivéve persze ha nem hitelezhető.) Pl. van olyan sorház, ami társasháznak van bejegyezve, így a tulajdoni lapon "lakás" szerepel, de mégis félrevezető, ha a lakások között hirdeted, hiszen két "lakás" közötti falon kívül semmi sem közös. Ilyenkor elég a szövegbe beleírni, ha ez valakinek valamiért mégis fontos.


A "házrész" pedig egyáltalán nem is jogi fogalom, ilyet soha nem fogsz tulajdoni lapon látni. Az ingatlan.com súgója így definiálja: "egy olyan ház, amelyben több különálló lakást alakítottak ki, de nem hoztak létre társasházat". Én akkor hirdetnék valamit házrészként, ha egy házban több lakás van, viszont a közös falon kívül semmi más sem közös, önállóan elkerített kertje is van, de nem sorház. Egy ilyen ingatlant megtévesztő a panelekkel egy kategóriában hirdetni. Tény, hogy az egész egy kicsit szubjektív, de azt gondolom, hogy általában érzik az emberek, hogy mikor melyik kategóriát érdemes választani.


Nálam a "lakás" az, ami egy olyan társasházban van, ahol vannak közös dolgok: közösköltség, közös lépcsőház, lift, akár házközponti fűtés több lakásra, stb. Vevőként és eladóként is ezt várnám el, ha valamit ebben a kategóriában adnak fel.

2023. febr. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
45%

"Amikor vásárlóként ingatlant keres az ember, akkor általában arra kíváncsi, hogy az funkcionálisan micsoda, nem arra, hogy jogilag mi."


Én nem. Én eladtam egy lakást, és 3 éven belül LAKÁST akarok venni, hogy ne vesszen el az egyszer már kifizetett vagyonosodási illetékem.

Irodát, tárolót, zártkerti ingatlant, telket, stb. nem vehetek, mert azzal nem helyettesíthető, azokra külön kell fizetnem illetéket (4%).

2023. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

#6: pedig egy sorház meg egy házrész pont hogy a lakáshoz áll közelebb, csak általában kertkapcsolatos.

A "ház" az azt jelenti, hogy az egész ingatlan a tiéd, nem csak egy része.

2023. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
8: De 6 lakásig nem kötelező társasházzá alakulnia, tehát jogilag nem lakás, nem társasház, nincs közös költség.
2023. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%
*Tehát a parlagfűirtás, hólapátolás, jégtelenítés a ház előtt, kukakikészítés, szemétszállítóval szerződés, közös részek takarítása, szakemberkeresés, stb. a lakók dolga, tehát életvitelben ez nem társasház, nem lakás. Az önkormányzat sem támogatja anyagilag, magadnak kell fizetni a tetőcserét, stb.
2023. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!