Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ön elcserélne-e egy felújítand...

Ön elcserélne-e egy felújítandó kertes ikerház felet, egy városi 40 nm-es felújított panellakásra?

Figyelt kérdés

Az ikerház fele 10 km-re van attól a várostól, amelynek szélén van a 4-ik emeleti orosz laktanyából felújított lakás.

Az ikerházi lakás+telek régi, 50-60 éves, 70 nm-es, egy 4000 fős dinamikusan fejlődő község központjához közel van, és elég költséges felújításokat igényelne. A lakás egy 110ezres város szélén van, ahol régen szovjet laktanya volt, meg valami lakótelep a szovjet katonák családtagjainak. Egy rokon megkérdezte, hogy egy ilyen házrészt nem cserélnének-e el egy ottani 2 szobás lakásra? Gondoltam biztos nemet mondanak, mert miért is érné meg nekik, mikor kaphatnak érte pénzt is? De én soha nem laktam még emeletes, panel( vagy nem tudom milyen technológiával épült) lakásban, pláne a legfelső szinten ( 4-ik emelet) Azt tudom, hogy befektetés szempontjából előnyös lenne, de ott is élni az egész más.Ja és még be is kellene rendezni,konyhabútort készíttetni méretre, mert az ott nincs. Más bútorok, meg régiek és nagyok egy kicsi lakáshoz. Az én részemről a bebútorozás lenne a költség leginkább. Még annyit, hogy a házrész a telekkel kb 20-22 milliót érhet maximum, a 40 nm-es lakást meg 28 millió ft-ért árulják. Ezért sem értem, hogy nekik mi lenne a jó benne?



2022. jún. 21. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Koltozni akarbol hazbol panelbe. Ha eladja az ovet akkor nem tud hova menne amig talal egy masikat. Ha meg talal egy masikat addig nem tudja megvenni, amig az ovet nem adta el. Cserevel a legegyszerubb.
2022. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Néha cserére gondolnak ráfizetéssel. Vagyis cseréltek és a különbözetet ki kell fizetned.


Klíma van?

2022. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. jún. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2 Lehetséges, bár úgy egész más a leányzó fekvése.

Klíma nincs.

2022. jún. 21. 17:16
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Idősebbeknek lehet, hogy sokkal kényelmesebb egy lakás, amivel semmi munka, mint egy felújítandó ház, amivel és a telekkel, udvarral utána is több feladat lesz.
2022. jún. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%
Én simán cserélném
2022. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jobban belegondolva én is, ha mint befektetést nézzük, mert az a lakás pár év múlva sokkal többet fog érni remélhetőleg. De ha rá kellene fizetni 6-8 milliót, úgy nem mennék bele +berendezés kb 1-2millió ft lenne. ( Mivel csak a beépített konyhabútor méretre készítése 6-800 ezer ft lenne, klíma 2-300 ezer stb )
2022. jún. 21. 18:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Jellemzően 40 nm-be nem fér be 2 szoba, manapság már építenek másfél szobát, de a 40-es években 2 szoba 40 nm-en kizárt.

Érdekes lehet, mit értünk felújítandó és felújított alatt, tételesen.

Lift nélkülibe nem mennék.

Közlekedés milyen? Akkor van értelme a cserének, ha minden jellemző a pozitív végleten van a házhoz képest. Még kis ráfizetéssel is akár, de a részletek fontosak.

Bebútorozás a legkevesebb, havi 10-20 ezrekből apránként is meg tudod csinálni.

2022. jún. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Mivel csak a beépített konyhabútor méretre készítése 6-800 ezer ft lenne' Hát igen... pl. ez egy alaptartozék a lakáshoz... nyilván az értékegyeztetésnél be kell számítani, hogy nincs konyhabútor.
2022. jún. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én nem költöznék a laktanyába, a panelprolik miatt.
2022. jún. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!