Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ercsiben milyen lakni?

Ercsiben milyen lakni?

Figyelt kérdés
A Székely Bertalan utcában láttam egy házat, ami érdekelne és szeretném tudni milyen hely ez a település. Esetleg milyen környéken van ez az utca.

2023. febr. 16. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
23%
Pazar!
2023. febr. 16. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem felejtős.

Régen cigánytanya volt, most nem tudom milyen.

2023. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 Most is sokan vannak, de Ercsi is sokat fejlődött az utóbbi években és vannak jó területei is.

Azt hiszem ez az utca pont nem ilyen.

Kérdező, szerintem nézd meg a google map oldalán az utcaképet, nem hiszem hogy pont ott lenne jó házat venni Ercsiben. Inkább a városon keresztül menő 6-os út közelében és annak a Dunával ellentétes oldalán vannak jobb helyek.

2023. febr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni az utcát. Az az alap elv, hogy a 6-os választja el a gettót a normál városrésztől, de azért ez nem teljesen igaz. Savanyúrét településrészt el kell felejteni, a környékét is. Ott is élnek azért fehér népek és a 6-os dunai oldalán is kisebbség, mindenképpen nézd meg milyen a környezet. Én a valaha mért legmagasabb dunai vízállást is megnézném, ha a Duna partra készülnék költözni, bár ott pont elég meredeken emelkednek az utcák.

Sokmindenkit faggattam milyen itt az élet, mindenki azt mondja, hogy már nem rossz. A védőnő szerint már a kisebbségbe is sikerült némi motivációt verni, legtöbbjük dolgozik, tisztességes életet él, a mostani fiatalok közül kevesen vállalnak 2-3 gyereknél többet. Nem balhéznak, de ha vita van összezárnak. Amit el lehet mozdítani, azt azért mozdítják. A múltkor két olyan eset is volt, hogy utcán parkoló autóból ellopták a kulcsot (nem is értem), a másiknál meg az autót. Vagy mondjuk az ember tárva nyitva hagyja a garázsát tele értékes szerszámokkal és bemegy a házba órákra. Ez felhívás keringőre. Szerintem nem csak itt. Elhiszem, hogy ezt még ma is sok helyen meg lehet tenni, de Budapesten és agglomerációjában én már nem így szocializálódtam, ezért nekem az a fura, ha valaki nem tesz óvintézkedéseket (pl. bezárja az autót és nem hagyja benne a kulcsot az utcán).

Szóval nézd meg a környéket. Egyébként ha normális helyre sikerül költözni szerintem nincs baj a településsel. Egy nagy falu az egész, én imádom a nyugalmat, ami itt van és relative mégis közel vagyunk Budapesthez.

2023. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amit még kiemelnék, hogy autós szempontból a térség közlekedése szerintem nagyon nagyon jó. Sokfelé éltem az elmúlt 15 évben, az utolsó 5-ben Dunaharasztiban és hát mit mondjak... Katasztrófa. Ehhez képest 2 éve szinte mindennap elsírom magam mennyire jó az M6/6 üressége. :D Ez mondjuk nem a település javára írható nyilván.
2023. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gondolkodunk akkor erősen másik településen is.
2023. febr. 16. 18:11
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fehér emberként azt a környéket nem javaslom. Elég lepattant. Ercsi lakosként semmi bajom a településsel, de vannak helyek, ahol soha nem élnék. Na Tótlik Dunához közelebb eső része ilyen. Kb. a Nagyhídtól lefelé semmit. Fölötte falusias, de mondhatni megújuló, szerintem jobb környék.

Élhető még az Angolkert, a temető körüli utcák mondjuk, illetve a belvárosi rész, valamint a 6-os másik odalán mondjuk egy-két utca még. Ezeken a területeken is van egy-egy szakadt ház, de normális a lakóközösség.

Ha a kisebbség nem lenne elég, szerintem jelentősen rontja a településképet az, hogy iszonyat sok az olyan kis parasztház, ahonnan kihaltak az öregek. Senki nem gondozza, omlanak össze, hulladéklerakónak használják az idióták, hányinger.

Egyébként én szeretek itt lakni, szerintem már méltatlanul rossz hírnevű, bár mi jó környéken lakunk és kb. aludni járunk haza, így nem biztos, hogy releváns a véleményem.

A nagy Sparba, vagy Savanyúrétre mondjuk ne tévedj be, mert sokkot kapsz... :D De alapvetően nincs gond. :)

2023. febr. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!