Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Volt már olyan, hogy a számodr...

Volt már olyan, hogy a számodra nem ideális kerékpározási lehetőségek miatt nem költöztél egy amúgy szimpatikus településre (vagy költöztél el onnan)?

Figyelt kérdés

A következőkre gondolok:


- A település elhelyezkedéséből adódó problémák. Például azért hanyagoltál egy zsákfalut, mert unalmasnak találtad volna, ha minden egyes edzésed ugyanavval az 5km-es szakasszal kezdődne és érne véget. Vagy igazi alföldkedvelöként nem akartál hegyes, dimbes-dombos vidékre menni, esetleg fordítva (akár városrészre is lebontható, például 12. kerület).


- Más településekkel összevetve nem volt megfelelő a kerékpáros infrastruktúra: fontos számodra a kerékpárút, azonban a helyi és lakott területen kívüli kerékpáros úthálózat minősége, színvonala nem érte el az általad elvártakat. Vagy épp a település környékén haladó főútakon zavaró mennyiségben volt kihelyezve a hungarikum kerékpározni tilos tábla.


Ismersz olyat, akinek ezek (vagy egyéb, kerékpárral kapcsolatos) szempontok szerepet játszottak ingatlanvásárláskor?


2023. márc. 20. 11:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nekem játszott ez is, mikor lakást, most meg házat kerestem.

de én elenyésző kisebbség vagyok, aki inkább a bicajos esőkabátot meg az esőnadrágot veszi elő, mint az autot, ha be kell menni a pesti belvárosba.

nyilván az elsődleges szempont a lehetőségekhez képest c mentes környék, gyalogtávra elérhető infrastruktura, majd a tömegközlekedes és a biciklis lehetőségek.

amúgy van kocsim, csak azt azt közlekedésre szeretem használni, nem araszolásra.

2023. márc. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
ja azt kihagytam, jogy nekem pl Budakeszi pont a bicajos ingázásra alkalmatlansága miatt esett ki
2023. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nyíregyházán kerestem lakást, de az anyagi lehetőségeim miatt csak az agglomerációban tudtam megengedni magamnak egyet. Konkrét lakásnézőig nem jutottam el, de Napkort és Újfehértót azonnal kizártam a lehetőségek közül, mivel mind a 4-es, mind a 41-es útnak van egy olyan rövid, alig 2 kilométer hosszú szakasza, ahol tilos kerékpározás.

Engem sem a tilalom, sem a forgalom nem érdekelne túlzottan, viszont napi szintű ingázás során a nagy számok törvénye alapján előbb vagy utóbb úgyis érkezne a csekk.

Ezért egy olyan szomszédos települést választottam (Nagykálló), ahol nincs ilyen probléma.

2023. márc. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!