Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Aki Budapesten vett lakást az...

Aki Budapesten vett lakást az elmúlt 1-1,5 évben, mennyi önerőre vett fel mekkora hitelt?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 07:02
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
50 önerő 30 hitel
2023. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

#10

Az utolsó bekezdésed nettó hülyeség, ezért kár volt koptatnod a billentyűzetet!

2023. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
39%
#11: látszok, hogy fogalmad sincs, hogy működik, ugyhogy hagyjuk.
2023. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
39%
#12-nek szólt bocsi
2023. márc. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
80%

#13/14

Valamivel több fogalmam van róla mint neked, mert jogot végeztem és életem a pénzügyi és bankszakmában töltöttem.

Nyugodtan maradjunk abban, hogy hülyeséget beszélsz!

Ilyen nincs, nem volt és nem lesz, hogy egy lezárt szerződés után a bank azonnali végtörlesztést követelne (kivéve, ha nemfizető adós vagy, akinek felmondják a hitelét) vagy hogy újabb ingatlanokat vonj be zálogfedezetül.

Még az agyonátkozott devizahitelnél sem volt.

Amit te csinálsz, annak a pontos neve rémhírterjesztés és a törvény bünteti, szóval csitulj!

2023. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

#15: lóft vagy te jogász, meg meg bankszektor, pont az a rémhirterjesztes, amit te csinálsz ;)

Eléggé tisztában vagyok vele, hogy ment, ilyen lakást vettem meg annak idején. Es a tulajoknaknaz lett volna a másik opciója, hogy bevonnak még fedezetet, csak hát nem volt mit, így jött a kenyszerértékesítés (még nem az árverés)

Na ilyesmik várhatók majd a következő 5 évben is.

Igazábol ha jogász lennél nagyon jól tudnád, hogy az ÖSSZES jelzáloghitelszerződés külön kitér arra az esetre, hogyha egyszer csak "elfogy" a fedezet. Egyszer olvass el egyet ;)

2023. márc. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%
16-os nem velem vitázol, de tényleg mi a fenét keversz-kavarsz itt? Nyilván akitől vetted, az nem fizette a hitelét és árverés előtt még kapott egy lehetőséget, vagy időben észbe kapott saját értékesítésre. Velem nem fogsz vitatkozni, mert én nem foglak győzködni, csak nem ártana tisztában lenned a dolgokkal, mielőtt tényleg hülyeségeket irkálsz!
2023. márc. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
23%

#17: tessék kerestem neked egy népnyelvi összefoglalót, tudom, hogy nem vagy jogász, vagyis nagyon remélem, hogy nem :)

[link]

2023. márc. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

#18

Velem próbálkoztál vitatkozni és én is elhatároztam, hogy nem reflektálok a dolgaidra, de kénytelen vagyok, mert azt fogod hinni, hogy bizonyítottál valamit, miközben másokat megtévesztesz!

Ember!

Feltettek egy "mi lenne ha..." kérdést a linkedben, amikre tételesen leírták a lehetséges opciókat, azonnal meg is cáfolva azokat!

Legalább a saját "bizonyító erejűnek" szánt linkedet olvasnád végig!

De segítek, ennyi talán még neked is megy:


"A jelenlegi hitelezési gyakorlat mellett azonban ezen negatív helyzet bekövetkeztének igen csekély az esélye. A fennálló tartozás nem emelkedhet, azt pedig jogszabály korlátozza, hogy a kölcsön igényléskori összege ne haladja meg a fedezet értékének a 80 százalékát.


Egy káresemény miatti ingatlan árcsökkenés reális lehet, de pont ezen problémák kivédésére szolgál a vagyonbiztosítás. Ekkor ugyanis a biztosító rendezi a kár összegét, melyből jó esetben a lakás helyreállítható."

2023. márc. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

nincs semmi megcáfolva, itt is tisztán le van irva, hogy ez egy lehetséges szituáció, HA eleget esnek az ingatlanárak.

Tehat ha te hiszel benne, hogy nem fognak esni, nyugodtan hitelezd túl magad, majd "megment" valaki úgyis.

2023. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!