Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Reális hogy árban akkora...

Reális hogy árban akkora különbségek legyenek Pest külső kerületei és Buda közt?

Figyelt kérdés

Most nemrég láttam egy statisztikát, igaz albérletekről volt szó, de hogy Budán valami 250 ezer az átlagos havidíj, a belvárosban 220 körül és a külső pesti kerületekben 150. Ez azért elég markáns különbség, de vásárlás esetén is kb hasonlóak az arányok. Ami még nagyon meglepett, hogy a belvárosban is olcsóbb a lakás, mint Budán.

Mondjuk egy 50 négyzetméteres kétszobás panellakás Kelenföldön 60 millió, Zuglóban 45, Újpesten 40, Csepelen meg 35 és a minőség az ugyanaz csak a lokáció más. De régi bérházak esetén is egy budai lepusztultabb is sok esetben drágább, mint egy pesti, amit felújítottak. Miért van ez a különbség? Ennyire kiváltság Budán lakni?



2023. márc. 28. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Lakjál ezeken a helyeken, és megérted.

Az ingatlannál igazából a legfontosabb az, hogy hol van.

A budai és pesti oldal ég és föld, nem lehet összehasonlítani.

A belváros ízlés kérdése, van aki szereti a zsúfoltságot meg a nyüzsgést, és nyilván a turizmus is ott viszi fel az árakat.

2023. márc. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ingatlanon az egyetlen megváltoztathatatlan körülmény a lokáció.
2023. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én laktam vagy 10 évet Budán albérletekben, munka miatt sokat mozogtam belvárosban. Most Pesti oldalon van saját lakásom és a munkahelyem is külső kerület.


Hát konkrétan ég és föld a különbség, és sajnos nem pozitív értelemben. Kimegyek az utcára, érezhetően sokkal több a lecsúszott ember, alapból mindenkin érzed, hogy amolyan igazi "proli" szinten él és gondolkozik. Míg Budai oldalon egy fokkal változatosabb volt a helyzet, még az egyszerűbb emberek is jobban igazodtak az ottani körülményekhez.


Sokszor tényleg azt érzem, hogy olyan mint egy karikatúra. Sok az idős, érezhetően több a kisebbség, sokkal több a dohányos, teljesen más.


Belváros megint egy más világ, ott bírni kell a nyüzsgést, cserébe folyton pörög, sok embert látni. Kőbányán élek egy lakótelepen, konkrétan este 8 után megáll az élet, egy lélek nincs az utcán.


Vagy például XI. kerületben azt láttam, hogy hétköznap sok kocsi parkol, busszal, metróval elérhető minden. Hétvégére meg üresek voltak a parkolók. Az a középréteg élt ott, aki elment kirándulni, vidékre, stb.


Ahol most lakom, ott mindenki otthon ül a TV előtt. Konkrétan ha pénteken nem találok parkolóhelyet a ház előtt, akkor egész hétvégén nem is lesz.


Ahol most lakom, hát megmondom őszintén legszívesebben még az ablakon sem nézek ki. XI. kerületben meg teljesen szívesen elmentem sétálni, lementem fagyizni, egyszerűen sokkal másabb volt a környék hangulata.


Budára kérdés nélkül visszaköltöznék ha lenne rá pénzem.

2023. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%

Kelenföld csak papíron Buda.

Buda, az a 1.,2.,3., 12. Kerület.

A többi csak töltelék.

2023. márc. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
#4: Buda két legnagyobb segglyuka pont a 2. és 3. kerületben van :))
2023. márc. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 NTBS ***** válasza:
Nem teljesen, de nincs lakásárstop.
2023. márc. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ránézel a térképre, akkor látod, hogy Pest 3x akkora mint Buda, tehát a 2/3-a sokkal kijjebb van a Dunától (belvárostól), mint Budának.

Pest belváros van, mikor drágább, mint Bel-Buda.

Ott annyi van, hogy ott van az átmenő nemzetközi és belföldi forgalom, a egész Kárpát-medence koldusmaffiája és hajtéktalanellátása.

Csepel meg se nem Buda, se nem Pest.

2023. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!