Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vagyonszerzési illeték határid...

Vagyonszerzési illeték határidő kérdés?

Figyelt kérdés

Múlt héten, március 23-án jött a fizetési meghagyás ügyfélkapun keresztül a vagyonszerzési illetékről, de nem tudom értelmezni a befizetési határidőt.


Ezt írja:

A megállapított illetéket az esedékesség napjáig kell megfizetni a Magyar Államkincstárnál vezetett NAV Illetékek bevételi számlára. A megállapított illeték teljes összegére vonatkozóan az eredeti esedékesség napja a fizetési meghagyás véglegessé válását követő 15. nap. A fizetési meghagyás véglegessé válásának napja - amennyiben fellebbezést nem nyújtanak be ellene - a fellebbezés benyújtására nyitva álló határidő utolsó napját követő nap.


Az ügyintézési határidő leteltének napja: 2023. május 12.


Most akkor a március 23-tól számított 15 nap, vagy a május 12-től számított 15 nap? Vagy egy harmadik opció? :)



2023. márc. 31. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Fizetési meghagyás a címe? Mert azt nem bocsát ki a NAV, nekem nem is ilyen néven jött.

Én valahogy úgy értelmeztem, hogy ha ezen HATÁROZAT ellen nincs kifogásod, akkor az 15 nap után érvényessé válik, és onnantól 30 napon belül kell befizetni.

De hidd el, nem fognak szankcionálni 1-2 hét eltérésnél sem, csak meg akarják kapni a pénzt és be akarják tartani a saját ügyintézési határidejüket, azért írnak ennyit.:))

2023. márc. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen fizetési meghagyás a címe :)


Még hivatkozik is rá:


E fizetési meghagyás ellen a közléstől számított 15 napon belül a

Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Fellebbviteli Igazgatóságához

címzett, de a NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatósága

Adóigazgatási Osztály 7.-hez benyújtott fellebbezésnek van helye.

2023. márc. 31. 20:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"A fizetési meghagyás véglegessé válásának napja - amennyiben fellebbezést nem nyújtanak be ellene - a fellebbezés benyújtására nyitva álló határidő utolsó napját követő nap."

"Az ügyintézési határidő leteltének napja: 2023. május 12."

Számomra az "ügyintézési határidő" a fellebbezés beadásának utolsó napja a szövegben, és így a fizetési meghagyás a következő napon - május 13-én válik véglegessé.

Onnantól 15 nap az esedékesség napja.

2023. ápr. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. ápr. 1. 11:55
 5/9 anonim ***** válasza:
De igen, bocsát ki a NAV fizetési meghagyást.
2023. ápr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen, én is azt kaptam.
2023. ápr. 3. 11:57
 7/9 anonim ***** válasza:

A kivető határozat kézhezvételét követő 30. nap a lesz a kötelezettség esedékessége.


Átvetted az iratot X napon. Attól számítva 15 napod van fellebbezni ellene. Ha nem nyújtasz be fellebbezést, akkor a 16. napon véglegessé válik a határozat. Ezt követően még 15 napod van arra, hogy késedelmi pótlék mentesen megfizesd a kivetett összeget. Tehát cca. 30 nappal számolj onnantól kezdve, hogy átvetted az iratot.


Az ügyintézési határidő mást jelöl. Az azt jelöli, ha túllépi az ügyintéző azt a határidőt, akkor az ügyfélnek 10 ezer forint jár fájdalomdíjként a "késésért".

2023. ápr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


"Az ügyintézési határidő mást jelöl. Az azt jelöli, ha túllépi az ügyintéző azt a határidőt, akkor az ügyfélnek 10 ezer forint jár fájdalomdíjként a "késésért"."


Ez tévedés.


Amiről te írsz, a 10 000 Ft "fájdalomdíj" az Ákr.-ben szerepel.

Az adóigazgatási eljárásokra (mint a vagyonszerzési illetékkel kapcsolatos eljárás) azonban az Air. vonatkozik, amiben nincs szó semmi ilyesmiről.

2023. ápr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi, ezt a részét "benéztem". :)
2023. ápr. 15. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!