Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Akik 1-2 szobás lakást vettek...

Akik 1-2 szobás lakást vettek kb egy éven belül, vagy terveznek venni kb fél éven belül, vidéken nagyvárosban, mik a főbb szempontjaitok?

Figyelt kérdés
Pl hogy melyik emeleteket preferáljátok? Fekvés fontos-e, ha igen, melyikeket részesítitek előnyben? Liftes vagy nem liftes házit? Bármit, ami szempont, írjátok le!

2023. ápr. 7. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Én 2 szoba +nappali ~60 m2 körüli kertkapcsolatos lakásokat nézegettem Győr környékén főleg Ménfőcsanakon nagyon sokáig.

Eleinte csak lakásokat végül sorházakig jutottam, mert csak ezekhez volt normálisabb méretű hátsó (!!!) udvar.

A normális udvar nálam min 100 m2-t jelentett, de inkább 150 m2. Ennek az az egyszerű oka, hogy az erre felé elterjedt 30-60m2 zöld terült az probléma számomra. Mindenhez kicsi, gondozni meg kell.

Majd miután egyre több ilyen lakást megnéztem elkezdett zavarni, hogy 4-10 család telibe látja a "telkemet", a valóvilágot és társait sose néztem és nem akartam ilyenben élni.

Így kicsit távolabbra nézelődtem és vettem egy 580m2-es telket, arra pedig építtettem egy hasznos 75 m2-es 2 szobás házat. Kifejezetten kerültem az ikerház jellegű építményeket, bár így is van 3 szomszédom 3 oldalról, de van privát szféra, senki nem nézi a másikat, azt csinálok az udvaron amit akarok. A fűnyírás meg heti 30-40 perc.

Költségekbe kb ugyan oda jutottam, bár itt többe kerül a kerítés és udvar rendezés, de hát nagyobb is a terület.

Hamarabb beérek az Audiba, mint a munkatársam csanakról.

A tájolásra is figyeltem, szobák keletre, nappali konyha D-Ny-ra néznek, ezen kívül még figyelembe vettem a telek magasságát is. Egy domb tetőn nem igen lesz belvíz probléma :). Elhelyezkedésbe pedig faluközponthoz közeli mellék utcák közepét végét néztem. Így végül egy zsák utca utolsó ház az enyém :)). Szóval csend és nyugalom, de még is minden közel. Győr pláza 10-12 perc kocsival, Audi 20-22 perc 5 évi átlag alapján.

2023. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Olyanok válaszát várom, akik 1 vagy másfél,nagyon maximum 2 szobás lakást vettek, vagy akarnak venni, nem olyat, akinek építkezni is, meg sorházra is van pénze. Az nyilván másik csoport, mint amit én kérdezek. A kérdésem lakásra irányul, nem telekre.

2023. ápr. 7. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Igaz mi meg nem most, hanem olyan 1,5-2 ev mulva szeretnenk megvenni a nagyszuleim panel lakasat, ha minden igaz. 28 ezres varosban.

1. emelet, 62nm erkellyel(3nm), lift nelkuli lakasban.

Kb ezek voltak a szempontok:

-1. emelet legyen (zaroszinten lakunk jelenleg, halal)

-legyen erkely

-ne csak kis fozofulke legyen, hanem rendes konyha

-legyen beepitett szekreny es a spejz

-legyenek kicserelve a nyilaszarok

-legyen kozel szupermarket/iskola/ovoda/buszmegallo, kozel legyen a varoskozpont


Ezek szerencsere pipa. Amig meg fontos lenne, de sajni ebbdn a lakasban nincs meg:

-kulso szigeteles panelprogrammal

-egegyed mero a radiatorokon

2023. ápr. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1,5 szobás lakást vettem

39m2


Nekem ami elvárásom volt,hogy..


-maximum 4 emeletes társasház legyen,a lakás a legfelső emeleten legyen

-hálószobája külön nyíljon

-wc külön legyen a fürdőszobától

-én személy szerint jobban szeretem,ha a konyha külön van, tehát nem amerikai konyhás a lakás

-zöldövezeti részen,az ablakok ne a szembe lévő háztömbre nézzenek.

-kifejezetten,olyan lakást kerestem ami felújítandó,hogy a saját ízlésem alapján alakíthatsam

-központi helyen legyen,mégis csendes utcában

-legfontosabb,hogy téglalakást kerestem


Úgyhogy sikerült vennem egy háromemeletes tégla társasházban (magasföldszint 1.2.3.)

a 3.emeleten lévő lakást.

2023. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!