Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért repedhetett meg a fal?

Miért repedhetett meg a fal?

Figyelt kérdés

Adott egy valyog falazatu kis csaladi haz, amit megszeretnenk vasarolni, viszont tetotol, az alapig megvan repedve, ugy, hogy belulrol is latszodik.

Sehol mashol nincs baj, a falak szarazak, beton alappal rendelkezik, evek ota nem lakjak.

A tulaj nem tudja az indokot, orokolt haz.

Arra gondoltam, talan szetfagyot?

Esetleg ha kibontom azt a kis reszt, es kiteglazom? Mennyire kockazatos ez a muvelet a haz sarkanal?


[link]



2023. ápr. 22. 23:12
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%
Beton alapja nem lehet a vályogháznak! Legfeljebb azt mondták neki, mert palira akarják venni. De nyugodtan le lehet pontozni és csodálkozni majd, hogy tíz-hisz ebben belül életveszélyesnek nyilvánítják a házat és akkor már drágább lesz a kényszerbontás. Én szóltam!
2023. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
*tíz-húsz éven belül
2023. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

11# lehet beton alapja.

Nagyapámé is az volt. Igaz az 2 részletbe készült, a régi kő alapos, a jóval késöbbi beton alap, vályog falakkal. A szembe szomszédja akkor építette a teljes házat, neki beton alapon tégla(volt rá pénze).

2023. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
9# ja, így van egy csomó 40%. Ezért nem jó.
2023. ápr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
15%
#13 A beton nem engedi át a vízet és benevesednek a falak. Vályogot TILOS betonra építeni! Attól, hogy nálatok szabálytalanul építették fel a vályogházat, még nem lesz elfogadható.
2023. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%
#15 Az egy dolog, hogy jó vagy nem jó, DE LEHET beton alapja egy vályogháznak, van is jópárnak, amik nem olyan régiek. Te meg azt állítottad, hogy nincs ilyen, de TÉVEDTÉL!
2023. ápr. 24. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
16%
Nem tévedtem semmiben! Fogd fel, hogy a beton nem képes átereszteni a vízet és azt mind a fal szívja fel. Vályognál ha vízes a fal, akkor az tönkremegy, leomlik. Ennyi a történet. Sajnálom, hogy ennyire nehéz ezt megérteni.
2023. ápr. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
72%

"Fogd fel, hogy a beton nem képes átereszteni a vízet és azt mind a fal szívja fel"

Ez ellentmondás.

2023. ápr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
A betonon megáll a víz, amit így a falak szívnak fel. Nincs itt semmi ellentmondás! 20-40 év múlva majd megtapasztaljátok a hatását ti is. De állítom hogyha vesztek egy nedvességmérőt, akkor az is kiakadna, ha nekem nem hiszel.
2023. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"betonon megáll a víz"

Lehet ezért kell talajnedvesség elleni szigetelés?

Nem csak a falak az aljzat alá is.

És láss csodát máris nem tud a víz a falakba menni.

2023. ápr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!