Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Kormányhivatal által tartott...

Kormányhivatal által tartott földárverésen részt lehet venni akkor, ha nem vagyok földműves, de 1 hektár alatt van az eddigi földbirtokom?

Figyelt kérdés

A kormányhivatal megyei honlapján megjelenő földárverési hirdetményekben feltétel az árverésen való részvételhez a "földforgalmi törvény [...] szerinti körülmények fennállásáról szóló hatósági bizonyitvány". Ha jól tudom ez a törvény tartalmaz egy "kiskaput", amivel nem földműves is vehet földet, összesen max 1 hektárig.


Én nem vagyok nyilvántartott földműves és nincs 1 nm földem se, de láttam egy zártkerti ingatlant ami felkeltette az érdeklődésem. Az említett kiskapu csak hagyományos adás-vétel során érvényes, vagy indulhatok én is az árverésen?



2023. máj. 16. 11:46
 1/1 A kérdező kommentje:

A földtörvény ezt írja:

10. § (2) A földművesnek nem minősülő belföldi természetes személy és tagállami állampolgár - a (3) bekezdésben meghatározott személyek kivételével - akkor szerezheti meg a föld tulajdonjogát, ha a birtokában álló föld területnagysága a megszerezni kívánt föld területnagyságával együtt nem haladja meg az 1 hektárt.


Értelmezésem szerint az árverés megnyerése is ugyanannyira tulajdonjog szerzés, mint a magánszemélyek közötti adás-vétel, tehát indulhatnék én is. Ebben az esetben a "hatósági bizonyítvány" csak egy nyomtatvány arról, hogy még nem rendelkezek 1 hektár földdel? Vagy félreértelmezem az egészet?

2023. máj. 16. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!