Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panellakást, vagy régi tégla...

Panellakást, vagy régi tégla lakást vásárolnátok?

Figyelt kérdés

Mondjuk ugyanannyiba kerülne mindkettő,ugyanabban a környéken lenne,és mindkettő átlagos állapotú lenne.


Panel lakás 40m2 1,5 szoba erkéllyel

régi téglalakás 39 m2 1,5 szoba erkély nélküli



2023. máj. 16. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
A tégla a jobb.
2023. máj. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Panelba laktam , soha többet nem fogok. Hangot vezeti nagyon, azt is hallottam ha két szinttel feljebb fingott valaki. Meghitt
2023. máj. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Mint köztudott, a panel az a lakásoknak a legalja.

Viszont láttam már olyan téglalakást amelyiknél még egy panel is jobb.

Tehát nem az anyaga a meghatározó egy lakásnál, hanem számtalan egyéb körülmény.

2023. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
További hatrany az, hogy sok panel esetében meg az azbeszt mentesítés sem történhetett meg ha jól tudom.
2023. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Az azbesztnél sokkalta mérgezőbb az a sok-sok hülye és agyatlan szomszéd, akik semmire és senkire sincsenek tekintettel a panelben.

Ráadásul mindegyik felett lakik egy másik őrült, aki egész nap húzogatja a bútorokat.

:)

2023. máj. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Én panelben lakom és imádom. A többit nem tudom, de mesélek a sajátomról: 5 szintes, 15 lakásos lépcsőház. 4-5 lakásban nem is laknak, hanem üresen állnak. Az egész lépcsőházban lakik kb. 20 ember. Én a legfelső szinten lakom, felettem nem lakik senki. Iszonyú csendes. Nem hallom a két szinttel alattam lévő fingását.


Nyáron hűvös, mert van légkondim. Télen meleg, mert van távhő. Ráadásul fillérekért. Az egész lakás rezsije 25-30 ezer ft körül van! (Közös költség 8 ezer, fűtés 8 ezer, víz 2 ezer, áram 4 ezer, internet 6 ezer.) Egész évben fix 8 ezer ft a fűtés és cserébe egész télen alsógatyában vagy rövidnadrágban vagyok itthon. Ezt hol tudja egy (általában konvektoros) tégla lakás?

2023. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Állapot és szomszéd függő. Laktam nagyon zajos tégla lakásban és csendes panelben is. Alapos technikai és "humán" felmérés nélkül csak előítéleteket lehet mondani

Mindkét környékén sétálj pár órát. Lesz képed a szomszédokról. (Nem csak a közvetlen szomszéd lehet gáz)

A technikai felmérés is fontos. Egy panel lakásnál ez wgyazerűbb

2023. máj. 17. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az esetek 90%-ában régi tégla, de nem mindegy milyen, van amelyik nem.


6:

Mekkora lakás? Mi éves átlag 3500 Ft körül fizetünk 36 négyzetméteres konvektoros téglalakásnál a fűtésre, télen 23-24 fokot tartva. Mikor hasonló méretű panelban laktunk, télen 14 ezrr, nyáron 4 ezer volt a távhő, melegvizet nem számolva.

2023. máj. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8.

47 négyzetméter. A távhőben nálunk benne van a meleg víz és a fűtés díja egyben. (Külön-külön nem tudom mennyi.)


Én 80-as években épült, szigeteletlen, konvektoros tégla lakásban nőttem fel és még emlékszem, hogy egyrészt milyen rohadt ideg volt mindig télen a fűtés ellenére is. Vagy mint a pokol, olyan meleg volt, ha maxra csavartam a konvektort, vagy pedig minden máskor pedig hideg és hamar kihűlt. Ez mellett pedig a gázszámla is magas volt.

2023. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9:

Én harmadik konvektoros lakásban lakok, és mindegyikben olcsóbb volt a fűtés, mint távhősben, pedig egyikben sem tartottunk hideget, és ez elsősorban abból fakadt, hogy a távhőnek eléggé combos az alapdíja. Emellett azért sem szerettem a távhőt, mert nem akkor kapcsoltam be, mikor akartam, volt hogy ősszel már egészen hideg volt, de még nem volt fűtés. Ja, és a meleg víz volt hogy nem volt elég meleg, ha rosszkor zuhanyoztunk.


De hangsúlyozom, az hogy mennyi a fűtésed, erősen fekvés függő is, meg hogy mennyire fűtenek a szomszédaid, mindegyikből lehet jót és rosszat kifogni. A panelnál nagyobb a kockázat, mert a belső falak jobb hővezetők, illetve a távhő esetében mindig ki vagy téve annak, hogy milyen felosztásról egyez meg a lakóközösség (mennyi a fix és mennyi a költségmegosztó alapján).


Én biztosan nem menné távhősbe, nem vállálnam a függőséget és a kockázatot, még ha esetleg olcsóbban is jönne ki, de a gyakorlatban kicsi az esélye, hogy olcsóbb legyen.

2023. máj. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!