Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megoldást keresek problémánkra...

Megoldást keresek problémánkra Mit lehetne kezdeni ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Édesapukám 20 éve nem dolgozik.

Skizófrén beteg.Lelakja az ingatlant.Csinálja az adósságokat egyfolytában.és nem foglalkozik a felszólitásokal,befizetni valóval.(Mert ő mindent kifizetett mert, ő a Máttyás király!) Semmi személyes adatai nincsenek meg. gondolok Például;

(Személyi ig,lakcím kártya) Nem képes semmit se csinálni. Csak élőskődni mindig valakin.

Kőzben gyűlnek az adóságok az ingatlanon a mai napig.

Apukám 4/6 részben Tulajdonos

Anyukám csak 1/6 részben.


Visszamennénk oda, és az adósságot rendeznénk.De lehetetlen vele élni az ingatlanba. Megkeserítené az életünket.

Csapkod,ordibál,alkoholt iszik. valóságtalan dolgokat talál ki.

Nincs önmagánál.

Nem képes kezeltetni magát.

Szeretnénk vissza menni de ő miatta nem nem tudunk :(

Ilyenkor mi a teendő? Mit tudnánk csinálni? Hogy tudnánk vissza menni a lakásba úgy hogy ne legyen ott?



2023. máj. 20. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Gyámság
2023. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt esetében az nem gyámság, hanem gondnokság 1-es.


Bemész a helyi gyámhivatalba és megkérdezed a gondnokság alá vonásának a feltételeit! ...egyébként is ott kell elindítani.

Sajnos ha holnap elkezditek, akkor is lesz 1 év, mire a gondnokolás lezajlik. Már MOST kell neki nézni elmeszocális otthont és beadni a jelentkezést - jelezve, hogy elindítva a gondnokság alá vonása - mert ott is a várakozási idő 1-2 év.


(Azt azért elmondanám, hogy édesanyád anyagilag ugyanúgy felelős a tartozásokért, mert házasok.)

2023. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2. Gondnokság zajlik már féléve, De fontos a gyámhivatalnak szakorvosi vélemény.(De egyszerűen Nem akar velem jönni Ellenkezik,nem láttja be hogy beteg. Pedig kértem a háziorvosátol beutalót is. Töbször is próbáltam Rendöri intézkedéssel,Mentőszolgálatal.

De soha nem akarják pszichátriára be vinni.

2023. máj. 20. 18:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem vagyok érintett, de már láttam hasonlót.

Aki elmebeteg, az nem fog önként veled elsétálni a bizottsághoz, viszont írásban megkérheted a helyszíni szemlézést és elbírálást.

2023. máj. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
De mégis minek mennél oda? Csak nem életében igényt tartanál már az "örökségre"?
2023. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem miért mennél oda...

Ha a gondnokság nem megy, akkor anyukámat menteném ki jogilag a helyzetből, hogyha apukád meghal, ő ne kerüljön lehetetlen helyzetbe. Más egyebet nem igen tehetsz.

Max még a közműveket át lehet jelenteni, hogy ne neki érkezzenek a számlák, így ne adósítsa el teljesen a "házat".

2023. máj. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
5. Nem kell ez az undorító szar sunyi duma. Igen, ha a családban van összesen 1 ingatlan és a családtagok sem úgy állnak anyagilag, az életben, az életvezetéssel, hogy pár évente megkeresik egy lakás árát, akkor jó lenne, ha a család egyetlen ingatlanjában nem 1 őrült alkesz elmebeteg élne, hanem a többi családtag tudná ott nyugodtan élni az életét.
2023. máj. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy ügyvédi tanács nem ártana.
2023. máj. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Persze Hogy az ingatlanra hajtok,Fiatal vagyok 24 éves Nem vagyok házas, Családot gyarapítani azért nem fogok. Nem vagyok tele pénzel.10 éve albérletbe élek. Édesapukám miatt. Szerintem ideje magamra is gondolni és a jővőre ha már ő nem gondolt rám. És csak halmozza a tartozásokat a nyakamba évről évre....
2023. máj. 22. 07:30
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért a te nyakadra?

Semmi közöd az ő tartozásához.

Azon lehet morális vitát folytatni, hogy mennyire kellene támogatnia téged. De alapvetően azt csinál a saját vagyonával/tartozásával, amit akar.

Arról nem is beszélve, hogy beteg...

2023. máj. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!