Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet-e problémánk abból,...

Lehet-e problémánk abból, hogy ingatlan vásárlás után az előző tulajdonos nem íratta át a lakcímét?

Figyelt kérdés
Az előző tulajdonos enyhén szólva egy link alak. A lakáshoz semmi köze, a mi nevünkre került, viszont úgy vesszük észre, hogy nem tájékoztatott senkit az elköltözéséről. Folyamatosan levelei érkeznek különböző bankoktól, navtól, a kft-je még mindig oda van bejelentve. Végrehajtó irodától is jött levél a cégének! Nem bontottuk fel a leveleit, de nem veszi át tőlünk. A telefont nem veszi fel. Viberen üzentünk neki, azt válaszolta, hogy majd eljön, de sza*ik rá. Mit tudunk csinálni?
2020. aug. 12. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Levelek tekintetében be tudtok menni a postára, és szólni, hogy az illető elköltözött, onnatól visszküldik a leveleit a feladónak. Én is ezt csináltam mikor ide jöttek a volt tulaj mobilszámla levelei, az meg nem volt hajlandó elintézni.

Illetve be kell menni az önkormányzathoz, és kényszerkijelentést kell kezdeményeznetek.

2020. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

Úgy tudom, létezik kényszer kijelentés. Okmányiroda, előadod ugyanezeket, ők hivatalból (talán) kijelentik a már Te tulajdonodat képező ingatlanból.

Valószínűnek tartom, hogy az előző tulaj elég nagy sz@ rban van.

2020. aug. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
A végrahejtó iroda mondjuk engem komolyan aggasztana, velük érdemes volna beszélni, nehogy aztán egyszercsak megjelenjenek, hogy le akarják foglalni a dolgaitokat. Jobb ha tudnak róla, hogy oda már feleslegesen mennének.
2020. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Önkormányzathoz bemész és kérsz kényszer kijelentést. Én is ezt csináltam, mert ott maradt a tulaj link csávója és nem akart vele foglalkozni. Ha elviszed az adásvételi szerződést, az elég, nekem megcsinálta az ügyintéző 10 perc alatt. Legkésőbb 2 hónap múlva kapsz róla értesítőt, hogy a kijelentés megtörtént.
2020. aug. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!