Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan jelezzem egy ingatlan...

Hogyan jelezzem egy ingatlan tulajdonosának,nem tolakodó módon hogy megvásárolnám a házát?

Figyelt kérdés

Adott egy ház a városban,központi ám mégis csendes részen.

És a városnak az a része családiházas rész.

Munka miatt gyakran megyek arra és annyira tetszik az a környék és azon belül is kifejezetten egy ház ott.

Talán az ingatlan karaktere miatt.

A ház nem lehet nagyobb mint 70m2.

Szerintem teljes felújítást igényelne ami nekem tökéletes lenne,mert így a saját elképzelésem szerint alakíthatnám.


Szóval,hogy tudnám jelezni a tulajnak,hogy megvásárolnám a házát?

(akár piaci ár felett is)persze nem tolakodó módon.



2023. jún. 9. 09:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg, hogy nem gondolkodott-e a ház eladásán!
2023. jún. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Becsöngetsz, megkérdezed, legfeljebb nemet mond. Az elérhetőségedet mindenképp hagyd meg, hátha utólag mégis elgondolkodik rajta.
2023. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne csöngess be, mert az ilyen "becsöngetőkkel" bizalmatlanok az emberek. Írj egy kulturált levelet - benne egy kecsegtető árajánlattal - amiben megadod az elérhetőségeidet, dobd be a postaládájukba és várd a választ!

(Kár, hogy nem az én házamat nézted ki, már költözhetnél is a jövő héten!:)

2023. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Én is a becsöngetést,olyan kellemetlennek érezném.

Ha belegondolok,hogyha hozzám a lakásba valaki becsöngetne a ,hogy megvenné tőlem x összegért,fura lenne.

2023. jún. 9. 11:52
 5/14 A kérdező kommentje:

Akkor lehet majd azt csinálom,hogy írok egy kultúrált levelet,hogy megvásarolnám a hazat "x" összegért.


Előtte egy ingatlanos ismerősömtől megkérdezem,hogy azon a környéken milyen árban mennek a házak.

És mondjuk 10-15% többet ajánlok a levélben érte.

2023. jún. 9. 12:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#5

Már csak azért is jobb a levél, mert akkor nem utasít el reflexből, hanem van ideje rágódni rajta, van lehetősége megbeszélgetni hozzátartozókkal, van rá módja, hogy tájékozódjon az árakról.

Amellett egy levélben összeszedettebben tudod leírni a gondolataid, mintha valakinek a küszöbén kellene feszengve előadnod.

2023. jún. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

" Tisztelt Tulajdonos hölgy/úr!

Szokatlan kérdéssel, kéréssel fordulok önhöz, de kérem ne tekintse tolakodásnak!

Ingatlanvásárlás előtt állok és munkába jövet-menet mindig látom az ön házát, ami valamiért nagyon vonz. Úgy érzem ez lehetne az álomházam, ahol szívesen élnék.

Ezért szeretném megkérdezni, hogy nem gondolkozott az eladáson?

Részemről azonnal vevő lennék rá és az ajánlatom XXXX Ft.

Ez magasabb összeg, mint a környékbeli, hasonló ingatlanok forgalmi értéke, de ha ön más összegben gondolkozik, az is érdekel.

Kérem ne utasítson el egyből, gondolkodjon el az ajánlatomon és értesítsen a döntéséről - a nemlegesről is, mert akkor nem reménykedem tovább - az alábbi elérhetőségeim egyikén:

Elérhetőségek:

Név, telefon, email, levélcím (utóbbi idős ember esetén)

Válaszát várva küldöm üdvözletem,

Nagy János"

2023. jún. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
11%

csak röviden, a lényeget! Árat ne írj, ez az ő dolga


Uram, érdekel az ingatlana, ha eladná értesítsen.

2023. jún. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

#8

Én mondjuk egy ilyen bunkó egysorosra nem is válaszolnék.

1)

Mert totál úgy néz ki, mintha ingatlanos próbálkozna

2)

Mert van az az összeg, ami miatt elgondolkoznék az eladáson, holott előtte eszemben sem volt.

2023. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Próbálkozni lehet, de attól hogy felújítást igényel, elhanyagolt, még nem biztos hogy eladó. Lehet dupla áron se adná.
2023. jún. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!