Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásokat miért nem lehet...

Lakásokat miért nem lehet lízingelni?

Figyelt kérdés
Tiltja valamilyen törvény, vagy csak egyszerűen nem terjedt el?

2023. jún. 10. 17:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy nem tudom a lízingnek mik a feltételei, de a banki hiteleknél azért viszonylag jól meg van kötve a bankok keze is, nyilván a kamatok azok magasak, de kétlem, hogy egy lízing cégnek megérné olcsóbban adni.
2023. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#11 Azért éri meg a lizing cégeknek, mert sokan nem viszik végig a lizingelést, hanem kiszállnak mielőtt az övék lenne a jármű és így tulajdonképpen maggas bérleti díjat fizettek az autó használatáért, de azt utána el tudja adni a lizingelő cég még egyszer valaki másnak.
2023. jún. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

9: Én meg úgy tudom, hogy a lízing mint konstrukció pont azért lett kitalálva, mert így a teljesen kifizetett ár kevesebb, mint a banki hitel visszafizetése, így előnyösebb a vevőnek, ám több, mint az azonnal kifizetett vételár, ezért előnyös az eladónak is.

De ingatlanokkal foglalkozom, és soha sehol nem találkoztam azzal, hogy a lízing szóba került volna. Se vevői, se eladói oldalról, se ingatlanközvetítők részéről.

2023. jún. 11. 10:24
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

#13 Tévedsz. Senki nem fog neked kevesebbért eladni egy autót, mint amennyibe került és csak így lenne lehetséges amit leírsz.

A banki hitelt az autó árára kapod meg és azért fizetsz érte többet, mert a kamat az amivel megfizeted, hogy te előbb vehetted meg másnak a pénzéből, azt használva, mint hogy neked magadnak összejött volna.

Autóhitelre most elsőre ezt dobta fel a net keresésre: 2 milliós hitel 6 évre, havi törlesztő 41 587 Ft, THM: 15,33%, teljes kifizetés a 6 év alatt a hitelért: 2 994 264 Ft. és a tied az autó.

Ha lizingelsz egy vásárlást (példaként beírtam 2020-as új kocsi, 6milliós ár, benne 4 milliós önerő + 2 millió amit a lizingcég fedezne, ugyanúgy 6 évre) akkor a fix kamatozással a havi lizing költség 42 302 Ft/hó, a teljes kifizetett összeg 3 045 744 Ft. Változó kamattal még magasabb.

Olyan egyszerű megnézni a tényadatokat a neten, miért nem teszed mielőtt leírsz valamit?

[link]

[link]

Auót vesznek cégek nagy számban és nekik előnyösebb a lizingelés adózási szempontból, mivel az autók élettartama rövid. Ingatlant viszont nem vesznek tömegesen cégek sem. Nincs piaca ennek és nincs értelme sem.

Ha lizingelsz akkor nem a tied az autó amíg teljesen ki nem fizetted az utolsó részletet. A banknál, hitelnél nem így működik, ott a tied és a megmaradt tartozásod az amit ki kell fizetned. Ha egy lizingnél az utolsó részletet nem fizeted akkor vége, a egészet elveszted. A banki hitelnél meg csak pereskednek veled ezen utolsó részlet miatt és letiltják a jövedelmedből ha kell, de ettől még nem veszted el a kocsidat.

Egy ingatlan hitele nem pár év, hanem 20-30-40. Nincs olyan cég ami abból meg tudna élni, hogy majd esetleg 25 év múlva nem fog tudni tovább fizetni az ügyfél és akkor lesz egy eladható ingatlan.

2023. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Egyszer állítasz valamit, ami szerinted úgy van, aztán magadat cáfolod.

Ingatlanokkal foglalkozol, de nincs bankod.

Ezekből következik, hogy ez egy kamu kérdés.

jan. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

"Ingatlanokkal foglalkozol, de nincs bankod."

Igen, így van.

jan. 11. 03:12
 17/19 A kérdező kommentje:

"a hitelért: 2 994 264 Ft"

Nekem 2,99 M- 3,66 M-ig ír ki variációkat.


Lízingnél be kéne állítani, nyíltvégű, zártvégű, változó vagy rögzített, ezeket nem tudom, mik, és bármelyiket választom, egy kukkot nem értek abból, amiket kiír.


Ezért tettem fel a kérdést, mert nem ismerem a lízinget.

Egyik válasz sem hasznos erre a kérdésre, amelyik azt mondja, hülye vagy, mert nem ismered a lízinget.

jan. 11. 03:29
 18/19 anonim ***** válasza:

Magánszemély esetében nincs nagy különbség hitel és lízing között.

Cég esetében teljesen más!

És pont az miatt amit a hármas válaszoló írt.

jan. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen mindegy neked minek hívják, az átlag ember úgy is 10-25 év között fizeti.

2023 szeptemberben vettem kocsit és 4,5%-al kevesebb volt a thm a személyihitelen, mint a legjobb lízing ajánlatom. Hát valamiért személyi hitelt vettem fel és havi 50000-el kevesebbet fizetek ugyan annyi hónapra. Bár az is igaz így max 8 milliót lehet csak felvenni.

Önerő épp úgy kell a lakás hitelhez, mint az autó lizingez!

jan. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!