Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Hogyan lehet nyílt végű...

Hogyan lehet nyílt végű lízingelni itthon egy 2 éves autót Németországból?

Figyelt kérdés

Találtam egy nagyon jó vételt Németországban. Volt KATA vállalkozó vagyok, jelenleg Kft. ügyvezetője. A könyvelő ajánlotta, hogy hozzuk be az autót a cégbe, nyíltvégű lízinggel. Viszont az eljárásban nem tud segíteni.

Hogy működik ez ilyenkor? Kinek kell megvennie kint az autót? Elmegyek a Merkantil lízinghez, hogy vegyék meg a cégemnek kint ezt az autót és befizetem a 30%-ot? Ők megveszik, én meg fizetem? Vagy nekem kell megvenni, hazahozni, elmenni hozzájuk és kifizetik nekem a vételárat (minusz a kezdőrészlet) és fizetem tovább?


2023. márc. 21. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Felveszed a kapcsolatot azzal a céggel akik el akarják adni az autót Németországban és elmondod, hogy Mo.-ra szeretnéd hozni az autót valamint hogy nyílt végű lízingre vennéd. A honosítással kapcsolatosan összes költség és ügyintézés a te feladatod.

Biztos vagy benne, hogy nem lenne lényegesen olcsóbb és egyszerűbb itthon nézni egy autót és megvenni?

2023. márc. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aki autót eladásra kínál, annak nem opció a lízing.

A lízingekéssel arra szakosodott cégek foglalkoznak, akik megvásárolják az autókat, a háttérben megvan a kapcsolat a gyártókkal (szervizelés, stb), és a tulajdonukban lévő autókat adják bérbe a velük szerződésben álló ügyfeleknek.

Egy Németországban eladó autót nem bérbe akarnak adni, hanem eladni.

Megveheti azt egy magyar lízingcég, és beállíthatják a flottába, bár ez nem tudom mennyire jellemző.

Mindenesetre, ha lízingelni szeretnél, azzal foglalkozó céggel kell felvenni a kapcsolatot, eladásra kínált autót nem bérbe adási szándékkal hírdetnek.

2023. márc. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Értem. A lényeg az lenne:

Ha én megvetetem egy autókereskedéssel ezt az autót, akkor ha elmegyek egy magyar lízingcéghez azzal, hogy ezt az autót akarom lízingelni, az működhet. Vagy csak új autót lehet így? Én eddig csak ilyenről hallottam.

2023. márc. 22. 06:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Vedd fel a kapcsolatot lízinggel fogalkozó céggel, pontos tájékoztatást ők tudnak adni.

A megváltozott piaci viszonyok (kevés az új autó) ellenére sem hiszem, hogy a lízingségek használt autó behozatallal foglalkoznának, de erre csak a cég tud pontos választ adni.

Nem mellesleg, ha egy meghírdetett, eladó autót autót találsz, semmi biztosíték arra, hogy azt nem adtják el, akár rövid idő alatt, sőt az sem ritka eset, amikor az autó keletről érkező vevőnek nem eladó.

Egyetlen autóra kihegyezni a vásárlási szándékot sem lehet.

2023. márc. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Egy ismerősömnek van autókereskedése, őt bíznám meg a vásárlással, behozatallal, az autókerereskedése nevére. Majd a lízingcég segítségével lízingelné a cégem az autót.


Nem egy autó van ott a telephelyen Németországban ami érdekelne. 10 db ugyanolyan lízingből visszavett autó van ott.

2023. márc. 22. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!