Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családiházat vennénk, 54nm-es...

Családiházat vennénk, 54nm-es lakás után hány nm-t ajánlanál 3 főre? Szigetelt ingatlant vennénk, jó állapotú tetővel, korszerű nyílászárókkal, tartunk a nagyobb négyzetmétertől, a fűtés miatt.

Figyelt kérdés
Nekünk nagy ugrás lenne még a 90nm2 is de rugalmasak vagyunk, igazából a fenntartás számít leginkább, nem a takarítás :)
2023. jún. 13. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
kb 100-ig mondtam volna. 90 is ideális 3-nak. Felesleges is nagyobb. Mi ketten vagyunk 100nm-re, rengeteg. Nekem inkább az udvar kicsi.
2023. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
100-110nm, attól függ, hogy 3-ótok közül dolgozik-e bármelyikötők Home Office-ba. Ha igen, akkor kell a 110nm
2023. jún. 13. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez a pénztárcátoktól függ. Láttam olyan 200nm-es házat amit nem éreztem túl nagynak még 3 embernek sem, de láttam olyan 65nm-eset is ami meg elég tágas érzetet keltet egy 3 fős családnak. Meg kell nézni az adott ingatlan elrendezését!

Függ attól is mekkora szobákat szeretnétek. Nekünk mindenkinek van saját szobája, de a méreteik 11-14nm között vannak csak. Így az 5 szoba is csak 64nm, ezen felül van nappali, konyha, egyebek. De rokonoméknál ekkora területen csak 3 szoba volt, így sokkal kisebbnek érződött a házuk mert nem volt kihasználva a belső tere.

Ahogy nem ugyanaz ha emeletes vagy egy szintes.

2023. jún. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az a lényeg, hány szobás. Ha a 3 főből 2 egy pár, akkor nekik elég lehet egy szoba is, de őszintén mondom, néha áldás, ha minden egyes embernek rendelkezésére áll egy szoba, ahol egyedül lehet egy kicsit. Nagyon fontos az elrendezés, a hálók ne legyenek átjárósak. Kérdés, hogy kell-e nektek nappali, vagy elég egy kis közlekedő.

Ha mondjuk 2 hálós, nappalis ház kéne nektek, akkor ezt már 65-70 négyzetméteren is megtalálhatjátok (egy 20 m2-es nappali, 15 m2-es szobák, 12 m2 körüli konyha és fürdő szerintem nem feleslegesen nagyok, de nem is tűrhetetlenül szűkösek. De vannak elrendezések, amik 110 négyzetméteren nyújtanak csak ugyanennyi a helyiséget, és akkora a nappali-ebédlő, hogy kiabálni kell a túlsó végére.

Egyébként nézd meg, mekkora helyiségeitek vannak most, és vedd figyelembe, hogy azokat nem találod-e túl kicsinek vagy nagynak - mindenkinek más a kényelmes.


Régebbi építésű házak között nekünk művészet volt 2 felnőtt 2 gyerek felállásra jó elosztású, 3 hálószobás, nappalis házat találni, ami ennyi helyiséggel még mindig kezelhető méretű (100 m2-hez közelít). Talán az újabb (30 év alatti) házak valamivel kompaktabbak, praktikusabbak. Szerintem ti is arra juttok majd, hogy elsődleges lesz a szobaszám és az elosztás, és másodlagos az, hogy most 15 négyzetméterrel nagyobb vagy kisebb az alapterület.

2023. jún. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 75 m2es házam van jó elosztással. 2 szoba 10-10 m2, nappali konyha étkező 35 m2, előszoba 6,5m2, fürdő 6 m2, háztartási helység 3,5 m2, wc 2 m2, közlekedő 2m2.

Persze igények mindenkinél mások, de nekem nagy közös tér volt a lényeg, a 48 m2es lakás után.

Sok háznak szörnyű elosztása van, mert hiába nagyobb, mint az enyém, mégis kisebbnek érződik.

Kocka házak esetében pedig a 10x10 kb megegyezik az enyém területével, csakhogy ezekben 20-22 m2es szobák vannak.

Én inkább a nagy nappalit választottam, mint a nagy szobákat, mert egy kényelmes ülőgarnitúrán jo filmet nézni, vagy ismerősöket oda ültetni. Szóval az életteremet a szobából a nappaliba helyeztem át, és azt kell mondjam fél év után, hogy nagyságrendekkel komfortosabb.

2023. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkor kérdés, ha éppíttetni szeretnél. Ha nem, akkor nézegesd a hírdetéseket, találd ki nektek milyen elosztás tetszik, hány szobára van szükségetek, stb.

Mi most hárman élünk 114 nm-en. Egyszintes ház, van egy plusz szobánk, ami egyelőre kihasználatlan, mégegy gyereket tervezünk, neki szánjuk. De alapvetően hárman is ki tudnánk használni vendégszobának, gardróbnak, akárminek, de így direkt nem terjeszkedünk. :D

Nekünk kritérium volt egy viszonylag nagy élettér amerikai konyha formájában. Ehhez képest a szobák picik 10-12 nm-esek. A fürdő sem nagy hodály, meg úgy alapvetően semmi. Szerintem karbantartható, kihasználható méret, ahol nem érezzük fojtva magunkat (52 nm-en már úgy éreztük). A rezsink csak a távfelügyelet miatt hasonló, mint a régi lakásunkban, egyébként jelenleg kevesebb, ha a (nálunk levesbe menő, 22 ezer forintos) közös költséget is beleszámolom.

Bár tény, hogy napelemeink vannak és még él az éves szaldó. De ha nem lenne is abszolút megfizethető mennyiséget fogyasztunk mindenből.

2023. jún. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A négyzetméter önmagában semmit nem mond, hány szobásat akartok? 3? 4? Nappali? Két hálószoba? Dolgozó/mindenes/egyéb szoba?
2023. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

ha lehet földszintes legyen, 3+1 szoba,(50 nm) amerikai konyha, mellette étkező(35 nm), legalább 10 nm fürdő, lehet benne wc és bidé. Legyen külön is wc kézmosóval,kényelmes előszoba(15 nm)


50+35+10+3+15=113 nm ...na ennyi kell.

Pince-padlás nem lényeges, csak szigetelt legyen.

2023. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8 hoz hozzá tenném, hogy nem számolta bele a szobákat és a közlekedőt!

Ha csak 12m2-es szobákkal számolunk az még +36m2 és min 8 m2 közlekedő fog kelleni a ház méretei miatt.

Ez 157m2 hasznos alapterület, tehát ez ~200 m2 alapterületű ház.

Nekem idén készült el külcsrakészre 578000ft/m2 áron +telek, tehát ez 80-90 millió közötti tétel. Azért lehet kevesebb is akár, mert a ház méretével arányosan a fajlagos m2 költségek csökkennek.

2023. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!