Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mobilház telepítése a kertben...

Mobilház telepítése a kertben engedélyköteles?

Figyelt kérdés
szeretnék venni egyet a hátsó kertbe, nem tudom, ez milyen kötelezettségekkel/bejelentéssel/engedélyekkel stb jár. Nap közben bent lennék a téglaházban, aludni viszont elvonulnék a mobilházba
2023. jún. 23. 02:16
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem engedélyköteles.
2023. jún. 23. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem kötöd rá a közművekre nincs gond.

De mindenhol szabályozza a helyi építési szabályzat.

2023. jún. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, a rákötés mivel járna?
2023. jún. 23. 16:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Lakóház lesz belőle, amire lakhatási, èpítèsi engedèly stb. A helyi szabályzat az irányadó
2023. jún. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt keveredés van. A mobilház alatt kerekek vannak, mozgatható, egy lakókocsi tképpen, "mobil"! Nehogy már engedély kelljen, hogy a lakókocsid a telkeden álljon! Ezen az alapon a kempingekben is építési engedély kellene, hogy beállj vele!
2023. jún. 24. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5# azok nincsenek közműre kötve!
2023. jún. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6: Tökmindegy. Amúgy voltál már te kempingben? Beállsz, rákötsz a vízre, szennyvízre, áramra és szevasz.
2023. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Voltam, sátoroztam. Szennyvízre hogyan kötsz rá?

A mobilháznál akkor is ez van.

2023. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

[link]

Egyèbkènt meg helyi rendelet szabàlyozza úgyis mindenhol. Tehát nem vita kèrdès. Önkormányzatnál a pontos válasz

2023. jún. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!