Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Telekvásárláshoz nekem, mint...

Telekvásárláshoz nekem, mint vásárló is kell egy ügyvédet fogadnom? Vagy elég ha az eladó ügyvédjével csinálunk mindent?

Figyelt kérdés
És kb. 1 hét alatt meg lehet venni egy telket?

2023. jún. 26. 13:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Ingatlan vásárlásnál MINDIG a vevő bízza meg az ügyvédet, és ő is fizet a munkájáért.
2023. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

A vevőnek kell inkább résen lennie, úgyhogy ügyvédre is inkább ő szorul. Az eladónak a pénzre kell ügyelnie, persze ott is van hibalehetőség, de kevesebb. Szóval ingatlantól függően érdemes odafigyelni. Én kezdő ügyvédként speciel még nem igen tudom mire, de sok minden lehet, ingatlan állapota, szavatosság a hibákért, ingóleltár, közművek átadáskori számai, esetleg az ingatlanon levő terhek, ha a valós birtokhelyzet eltér az ingatlan telekkönyvi határaitól, építésjogi lehetőségek, korlátok, igénybe vehető illetékkedvezmény stb.

1 hét alatt megvenni: ha nem bonyolult a helyzet, miért ne? A tulajdonjog bejegyzési eljárás szinte biztos nem fog ennyi idő alatt lemenni, de a magad részét letudhatod ennyi idő alatt (ingatlan megtekintése, összejövés szerződés aláírásra, fizetés).

2023. jún. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!