Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitelre csak úgy vegyek...

Hitelre csak úgy vegyek lakást, ha amíg nincs kifizetve a hitel addig eladni is sokkal nehezebb? Első lakást vásárló vagyok.

Figyelt kérdés

Sajnos csapdában érzem magam. Úgy elszálltak az árak még tavaly óta nézve is, hogy itt vidéki nagyvárosban ami pénzből tavaly vehettem volna akár egy közepes állapotú belvárosi kétszobás lakást is, ugyanabból most egy tizedik vagy negyedik emeleti zárószinti panelt lehet venni kint a lakótelep és a város végén. Azt se lehet mondani miért nem tavaly vagy öt éve vettem, mert szó szerint most egy-két hónapja jutottam nagyobb összeghez és előtte nem volt meg a pénz.


Az a helyzet van egy erős önerőm, de így is fog kelleni kb. 8-10 millió hitelt felvenni és annyiból lehet venni egy ilyen kint a fenében panel lakást majd, amik között biztos vannak jobbak is, de abszolút átmeneti megoldásnak tartom. Nagyon nem ez volt az álmom, csak 1 év alatt mentek el az árak, ennyin csúsztam meg. A hitelt szeretném kifizetni 3-4 év alatt, viszont az a kérdésem, hogy előtte ha véletlenül jönne egy jobb lehetőség és eladnám a már meglévő lakásom, akkor nehezebb eladni, ha hitel van még rajta, akár csak pár millió is?


2022. márc. 20. 11:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom mi a keret, de én nem vennék panelt. Nema azért mert bajom van vele, hanem amiatt mert egy tégla lakásban mindig is jobb volt a komfort érzet. Emiatt persze drágább is.


A hitel nem akadályoz az eladásba, amennyi idő alatt elintéződik a vásarló hitele, annyi idő alatt neked is engedélyezi a bank az eladást. Annyi a titka, hogy a vevő először a hiteledet fizeti vissza, a maradekot kapod te meg. Persze az egész folyamat ügyvédi letétekkel van kivitelezve. Ez sem hátrány, sőt inkább be vagy biztosítva.


Érdemes lenne 15-20 éves futamidőt nézned 10 éves kamatperiódussal , vagy pedig a zöld hitel. Utóbbi esetében lakásnál szinte csak a hőszivattyús verzió marad. Mivel a társasházak tetőmérete eléggé korlátozott, így általában nem fér fel a meghatározott db szám.

2022. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehezebb. Pár extra papírral jár. Mi hiteles lakást vettünk, azért a nehéz nem itt kezdődik szerintem :)
2022. márc. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
83%
Nem nehezebb, az ingatlanok jelentős része nem tehermentes.
2022. márc. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

"A hitelt szeretném kifizetni 3-4 év alatt..."


10 millió ft hitelt 3-4 év alatt? Havi kb. 200 ezer ft törlesztőrészlettel?

Mégis mennyi a fizetésed?


Látszólag ezzel nem a kérdésre válaszoltam, de mégis: szerintem jó pár évig nyögnéd azt a hitelt, s lehet, mire el akarod adni a lakást, nem fog annyit érni, mint amennyiért megvetted.

igen, nehezebb, bonyolultabb eladni, a bank beleegyezése is kell - de nem megoldhatatlan.

2022. márc. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
200 törlesztő abszolút nem irreális, ha keres mondjuk 500at. Én 650et keresek, de így is inkabb hosszú futamidőre vettem fel, mellete gyűjtöm és ha megvan betolom.
2022. márc. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

1. Elszálltak az árak, nem bírok mást venni, mint panelt. Ez van. Biztos létezik olyan tégla ingatlan, amit ennyi pénzből meg tudnék venni, de azok már nagyon rosszak, semmi közük egy komfortos tégla társasházhoz.


2-3. Köszi!


4. Nem 3-4 éves futamidejű hitelt veszek fel. Hanem lehet előtörleszteni is ám. Felveszek pl. 15 éves hitelt, annak 80 ezer a törlesztője, de amikor összegyűlik megtakarításban X pénz, akkor azt be lehet fizetni a hitelbe. És olyankor csak a tőkét fizeted, tehát ha felveszel 15 éves hitelt, de kifizeted 3 év alatt, akkor nem kell a banknak odaadni az egész 15 évre a kamatokat, hanem egyszeri 1%-os előtörlesztési díj van.


Nyaranta kijárok külföldre dolgozni alkalmi munkába. Ott megkeresek 3 hónap alatt 3 millió forintot, amit haza is tudok hozni. Vagyis már még többet legközelebb a forint gyengülése miatt. Ezen kívül itthon keresek az év másik 7-8 hónapjában 200-250 ezer körül. Hazajövök ősszel és mondjuk betörlesztenék a hitelbe 2,5 milliót. Ezt megcsinálom 3-4x és ki lesz fizetve a hitel.

2022. márc. 20. 16:35
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem nehezebb hitelesen eladni, mert a vételárból ki tudod fizetni a hitelt, amikor eladod. De ha 5 éven belül el akarod adni, akkor nem érdemes ingalant venni egyáltalán.
2022. márc. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"így is fog kelleni kb. 8-10 millió hitelt felvenni és annyiból lehet venni egy ilyen kint a fenében panel lakást"


Vegyél bent, kisebbet!

2022. márc. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%

6: Vállalkozó vagy, vagy veszel ki nyáron fizetés nélküli szabit?

Mi a nyári munkád?

2022. márc. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%

Tudom, hogy ez nem fog nagy népszerűséget elérni, de...

valakinek az az álma, amit Te a nyomorodnak élsz meg! Valakinek az a nyomora, amit Te az álmodnak tartasz! Alapvetően ez a probléma, ez szül általános elégedetlenséget, hogy sosem addig nyújtóznánk, ameddig a takaró ér, mert az olyan proli dolog lenne és pont lesz-rjuk azt, hogy más meg úgy van vele, hogy a városvégi panel is jó lenne számára, mert annyi a vágya, hogy legyen valahol! A saját csapdádban vagy!


Mindenesetre mi van, ha megveszed, de nem itt képzeled el az életed? Merem feltételezni nem úgy képzeled az életed, hogy nyaranta mindig kijársz külföldre melózni, hanem úgy, hogy megélsz itt, normálisan. Ez is egy ideiglenes állapot, és az is lehet egy ideiglenes állapot, hogy 3 évig egy külvárosi panelban laksz. 3 év az semmi, egy sz-r, úgy elmegy, hogy észre sem veszed, és van egy külvárosi panel a tulajdonodban, amit majd eladhatsz, a pénzed értéke nem romlik. Így, hogy a párnád alatt van, így viszont igen! Eladod, mellé ismét felveszel kölcsönt és veszel egy belvárosi lakást, ha ez az álmod. A büdös életben nem volt még általános az (globálisan sem), hogy valaki oda rakja be a seggét azonnal, ahová mindig is szerette volna! Azonban valahogy ebből általános elkeseredés van, hogy nem így mennek a dolgok. A többség régen is, most is albérletben kezdi vagy régen sokan kezdték munkásszálón. Tőlünk nyugatra pedig az a jellemző, hogy a fiatalok szobát bérelnek, majd később jutnak csak el oda, hogy lakást tudnak bérelni, majd ezt követően tudnak eljutni oda (egyesek), hogy kölcsönből vásárolnak lakást. Nálunk albérlet után jutottak el jellemzően már párok oda, hogy lakást/házat vásároltak kölcsönből, közösen, és sokan vannak úgy, hogy az első ház/lakás nem az, amiben később leélték az életük második felét. Így nem lehet hozzáállni, hogy várunk, ülünk, várunk... mert ebből így nem lesz semmi, ebből így soha nem is lett semmi!

2022. márc. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!