Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Földszinti lakásnál mire kell...

Földszinti lakásnál mire kell figyelni, illetve milyen problémák jelentkezhetnek? Új építésû lakóparkoknál.

Figyelt kérdés

2023. jún. 26. 21:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az újépítésű lakóparkokat, de azok között is van trehány, igénytelenül összedobált és igényesen kivitelezett.

Hogy én mire figyelnék?

A vízszigetelésre és hogy ne bámulhassák telibe a lakásomat a kíváncsiak és a rossz szándékúak. Valamint a zajos liftajtó ne legyen közel és a kukát ne tárolják a lakásom közelében.

2023. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mélygarázs bejárata ne pont ott legyen.
2023. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megvettem mert amúgy nincs vele gond lefóliáztatnám az ablakokat, rács, riasztó és térfigyelő kamera, utóbbi valahogy rejtve, ha közterületet figyelne. Szabálytalan, de pont lexarnám.
2023. jún. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy milyen a fűtése.

A legalsó lakás - földszinti vagy akár első emeleti is lehet - ha nincs alatta fűtött helység és nem padlófűtéses, nagyon hideg alulról.

Panelben laktam úgy legalsó lakásban, hogy alattunk csak fűtetlen tároló volt, így a padlónk nagyon hideg volt állandóan. Felnőtteknél nem akkora gond, vastag papucs vagy vastag zokni megoldja, de ha kisgyerek van ott nagy probléma, mert eleinte a földön kúszik-mászik, meg a földön ülve játszik.

Érdemes megkérdezni milyen szigetelés van a padlónál.

Ha van felette másik lakás akkor egy lefolyódugulásnál a csatornából a földszinti, a legalsó lakásban fog visszajönni minden. Megint saját eset, a háztól sok méterre volt dugulás azon a csatornaágon ahol mi voltunk a legalsó lakás és minden a mi vécénken jött vissza amit felettünk a vécében, mosdóban, vagy a konyhai mosogatóban leengedtek. Mert a mi vécénk volt az első kifolyási pont a víznek. De rendesek voltak a felettünk lakók, amikor szóltam, hogy gond van többet senki nem használt semmit amíg pár órával később el nem készült a duguláselhárító. De azért nem volt nagy öröm.

Azonban ezekhez képest több előnye van egy földszinti lakásnak, ha már lehetőségem lenne választani, akkor azt venném meg a magasabb emeletek helyett.

2023. jún. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Épìtőiparban vagyok mérnök

. Hamarosan lakást veszek de egy biztos: földszintit vagy tetőtérit nem veszek. Az átlag nem is sejti hogy mennyire el lehet baxni amit aztán arany áron lehet csak javítgatni.

2023. jún. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5. Kifejtenéd bôvebben?
2023. jún. 27. 10:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

a szüleimnek földszinti lakása van.

Mikor eljutottam a lakásvásárláshoz egy fontos szempont volt,hogy ne földszinti lakás legyen.


a szüleimet a felső szomszéduk már többször is eláztatta.

A lépcsőházban hallani ahogy végig megy előttük az összes ott lakó.


A felső szomszéd állandóan dübörög felettük.


Engem ezek zavartak míg a szüleimmel éltem, úgyhogy egy

4 emeletes társasház 4. Emeleten vettem lakást

2023. jún. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
7. Na jah, bár ez inkább a lakóközösség. Olyan nálam is volt hogy az egyik "szomszéd" full hangerôn nézte az RTL klubot és az egész udvar attól vízhangzott. Rendszeresen.
2023. jún. 27. 13:58
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A vízszigetelésre plusz +1 az nálunk is probléma.


Azt is nézném, hogy a társasháznak mennyi közös problémája van. Nekünk lakásonként arra is el fog menni 1-2 millió forint, hogy megcsináltassuk a tetőt, a kaput, az erkélyeket a kazánt. Mi azért vettünk újabb építésűt, mert úgy okoskodtunk, hogy arra nem kell annyit költeni.


Na a mi házunk tipik olyan, hogy ugyanolyan rossz állapotban van, mint egy 30-40 éves tégla társasház.

2023. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nah írok mindegyikre példát, mert fentebb egy kis lepontozast is kaptam. Földszint: ha rossz a vìzszigeteles akkor a gatya rámegy ha javittatni akarod. Tetőtér: itt elég az, ha nem megfelelő helyre építették be a parazáró és páraátereszto fóliát, netán vmelyik kimaradt vagy agyon van valdosva stb. Lehet bontani az egész mennyezetet és akkor is egy horror megcsinalni jól utólag. Ezért is írtam, hogy én a földszinten és tetőtéren nincs az a pénz hogy vennék. Mivel nem latok bele, hogy ezek a dolgok hogy készültek.
2023. jún. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!