Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan jelentkezhetünk ki...

Hogyan jelentkezhetünk ki állandó lakcímről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy állandó lakcímről lehetséges e kijelentkezni úgy, hogy nem adunk meg újat helyette? Illetve, ha nem lehetséges, akkor megfelel helyette az, ha ideigleneset adunk meg?

És kilehet jelentkezni az ingatlan tulajdonosa nélkül is?



2022. márc. 6. 10:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom a választ, de engem is érdekelne.
2022. márc. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

LAKCÍM KIJELENTKEZÉSNEK A JOGSZABÁLY SZERINT KÉT TÍPUSA VAN:


1. Ha az állampolgár új helyre költözik, akkor az új állandó lakcím bejelentésével egyidejűleg a régi állandó lakcímről automatikusan kijelentődik, mert egy embernek egy időben csak egy állandó lakcíme lehet.


2. Ha valaki nem lakcím módosítással jelentkezik ki a nem saját tulajdonát képező ingatlanból, akkor az ingatlan tulajdonosa a lakcímét fiktiválhatja annak, aki nem lakik ott.



TUDTA HOGY HA NINCS ÁLLANDÓ LAKCÍME AKKOR ÖN HAJLÉKTALAN?


Akinek nincs állandó bejelentett lakcíme, az nem vehet igénybe az önkormányzattól kedvezményeket, szolgáltatásokat, szociális támogatást, nem gyakorolhatja az alapvető állampolgári jogait, nem tud eljárni hivatalos ügyekben, egészségügyi szolgáltatásokhoz és orvosi ellátáshoz sem jut hozzá, valamint nem tudja meghosszabbítani a személyi igazolványát, útlevelét, jogosítványát, és egyébként hajléktalannak számít az állampolgár, ha csak település szintű lakcímkártyával rendelkezik.

2022. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

A 2. által bemásolt dolgokhoz.


"

TUDTA HOGY HA NINCS ÁLLANDÓ LAKCÍME AKKOR ÖN HAJLÉKTALAN?



Akinek nincs állandó bejelentett lakcíme, az nem vehet igénybe az önkormányzattól kedvezményeket, szolgáltatásokat, szociális támogatást, nem gyakorolhatja az alapvető állampolgári jogait, nem tud eljárni hivatalos ügyekben, egészségügyi szolgáltatásokhoz és orvosi ellátáshoz sem jut hozzá, valamint nem tudja meghosszabbítani a személyi igazolványát, útlevelét, jogosítványát, és egyébként hajléktalannak számít az állampolgár, ha csak település szintű lakcímkártyával rendelkezik."


Ez (már) nem így van (teljesen).

Sok szülőnek és gyereknek van ilyen lakcímkártyája, hogy a gyereke más városba/kerületbe járhasson suliba.

Ők dolgoznak, kapnak ellátást, bankolhatnak is!

Amit nem kaphatnak, az konkrét lakcímre/házszámra vonatkozó dolog, pl.: fegyver engedély. (Bár...a tárolóhelynek NEM kell egyeznie a lakcímmel, így az is lehet nekik.)

2022. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Hogy bankolhatnak? Nekem van egy ilyen ismerősom, csak település szintű lakcim kártyája van. Munkahelye van ugyan, de készpénzben kapja a fizujat, mert nem tud sehol számlát nyitni.


(emiatt akart hozzám bejelentkezni állandóra, de zűrös pasas, úgyhogy nem mentem bele.)

2022. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Az “ideiglenes” lakcímeteken milyen jogcímen laktok?
2022. márc. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

4.-re.


Budapest bank.

2022. márc. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Állandó lakcím nélkül nem lehetséges ideigleneset létesíteni.


Létezik települési szintű állandó lakcím - ez a hajléktalanoknak előnyös, az adott területi kedvezmények igénybevételéhez. Másra nem jó.

2022. márc. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
"Állandó lakcím nélkül nem lehetséges ideigleneset létesíteni." Ez az igazság, sajnos.
2022. márc. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Ha albérletben laksz, van bérleti szerződésed, jelentkezz be a bérleménybe!
2022. márc. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
4.vagyok. Az én ismerősömnek nem engedi a tulaj hogy bejekentkezzen oda!! És sok embernek ezért nincs semmilyen lakcíme, mert nem engedik /nem járulnak hozzá, sőt, kimondottan meg is tiltják nekik!
2022. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!