Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hova érdemes költözni saját...

Hova érdemes költözni saját gépjármű nélkül?

Figyelt kérdés

Saját gépjármű nélkül leginkább nagyvárosba érdemes költözni, ahol sűrű a közösségi közlekedés hálózata?


Gondolok itt például Budapestre, a pesti oldalra.


Esetleg a gépjármű helyettesíthető egy komolyabb elektromos biciklivel?



2023. júl. 1. 19:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

Rengetegen élnek autó nélkül, bárhová lehet költözni, csak kicsit kényelmetlenebb lesz.

"Esetleg a gépjármű helyettesíthető egy komolyabb elektromos biciklivel?"

Ha szekrényt vagy karácsonyfát akarsz vele hazavinni, akkor nem, nem helyettesíthető. Ha csak el akarsz jutni vele a vonathoz akkor meg elég egy elektromos roller vagy sima bicikli is (ha nem dombvidéken laksz).

2023. júl. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy kis településre költözöl ahol szinte minden helyben van, akkor sincs szükséged autóra.
2023. júl. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ az életstílusodtól, az igényeidtől meg az anyagi helyzetedtől. Én egy faluban lakok gk. nélkül, nem hiányzik. Helyben dolgozom, ami kell megrendelem, a megyeszékhely meg fél óra busszal vagy vonattal.
2023. júl. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mindentudó99 ***** válasza:
89%
Falura is ha olyan. Tehát ne 200 fős falukat nézegess. Akkor ellehet kocsi nélkül is
2023. júl. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Én Szegeden élek, 29 éves vagyok és nincs autóm. (Jogsim van.) Van kerékpárom (amit 40 ezerért vettem 10 éve és évi 10 ezret költök karbantartására), elektromos rollerem (amit 200-ért vettem tavaly és nem kellett még rákölteni) és tömegközlekedést használok még (ami havi 8000 lenne, de amúgy a munkáltatóm fizeti). Mindenhová eljutok így maximum 20 perc alatt a városon belül.


Amikor költöztem és szekrényt kellett vinnem, akkor béreltem egy autót 2 napra.

Karácsonyfát nem szoktam vinni, otthon műfenyőm van a szekrényben.

2023. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%

Faluba bicikliz ne Budapesten

Veszélyes is meg nagyon évszak függő is

Van kényelmes tomegkozlekedes

2023. júl. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!
2023. júl. 1. 22:05
 8/15 anonim ***** válasza:
80%

Falun is sokan elnek auto nelkul. Busz jarat minden falubol van a kozelebbi varosba. Elektromos bicikli falun belul jo, talan ha kozel van a varos akkor oda is be tudsz vele menni de akkor inkabb robogot erdemes venni mert az azert gyorsabb.

Manapsag amugy 2-3 havi fizetesbol lehet venni autot es sokan jarnak 25 eves autokkal. A falusiak kozt van olyan aki csak arra hasznalja hogy hetente egyszer bemegy a varosba bevasarolni es ehez eleg az oreg auto is.

2023. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Alaptalan probléma, ha az ember attól teszi függővé a soron következő lakhelyét, hogy nincs járműve.

Ugyanis fél millióért már lehet venni egy hétköznapi "szaladgálós" autót.

Ez az összeg semmi ahhoz képest, hogy egy másik településre költözöl, ott házat/lakást veszel, megváltoznak a munkába járásod körülményei, eltávolodsz a rokoni baráti körödtől, más életvitelre más időbeosztásra kényszerülsz, stb.

Hja' és eddig hol és hogyan éltél, ha nem hiányzott az autó?

2023. júl. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten élek a pesti oldal északi részén. Van autóm és teremgarázs beállóhelyem. Vidékről költöztem fel és a tömegközlekedés a fővárosival össze sem hasonlítható. Itt percenként megy a metró, buszok, villamos nem óránként jön 1-3 busz. Az autó arra jó nekünk, ha vidékre megyünk szülőkhöz, akkor kényelmesebben lehet utazni és ha nagyobb bevásárlás van, ezeken kívül majdnem mindenhova eljuttat fél órán belül a BKK. Van olyan, akit nem lehet kiszedni az autóból, de szerintem a tömegközlekedés, főleg a kötött pálya haladósabb, mint ülni a dugóban. Bicikli és roller kiegészítésnek nem rossz, de nagyon oda kell figyelni.
2023. júl. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!