Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha én lakáskeresőként bízok...

Ha én lakáskeresőként bízok meg ingatlanközvetítőt, annak is van díja? Ha igen, kb. mennyi?

Figyelt kérdés
2023. júl. 6. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Ki mennyit kér.Konkrét árakat nem tudok,de ingyen senki sem dolgozik.
2023. júl. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Általában a lakás tulajdonosa fizet a közvetítőnek, nem a vevő vagy bérlő. De ha Te bízod meg, akkor Te fizetsz. A taksa az ártól függ, bérlésnél 1 havi bérleti díj.
2023. júl. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megbízásról így még nem hallottam, de oltári nagy baromság, vevőként nem megbízáson alapszik a dolog! Bemész egy ingatlanorodába, elmondod a feltételeket, és az alapján az ingatlanos ajánl Neked néhány ingatlant! Ha valamelyik megfelel, és megveszed, az ingatlanos az eladótól kapja a megbízási díjat (az általad kifizetett vételárból xy % levonva, a többit az eladó kapja) !
2023. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:
Az a vcces, hogy Magyarországon jellemzően még ilyen esetben is az eladóval akarják megfizettetni az inatlanos díját. Eladóként felhív az ingatlanos, hogy van egy kereső ügyfele, akinek ilyesmi kellene, kssek vele megbízásit, akár csak erre az egy poteniális vevőre. Én meg azt mondom, hogy ha valaki őt megbízta, akkor fizesse is.
2023. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!