Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külföldi rokonoknál van a...

Külföldi rokonoknál van a kisebbik tulajdonrésze a lakásomnak örökség miatt. Ők eladnák nekem, én szívesen megvenném. Ha ajándékozás útján kerül hozzám, és én elutalom nekik a "vételárat", erre a NAVnak lehet valami rálátása / beleszólása?

Figyelt kérdés
2023. júl. 10. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne utald!
2023. júl. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 xswerdy ***** válasza:

és ez miért jó? Ingatlan ajándékozás illetéke 9%, a visszterhes vagyonátruházási illeték pedig 4%. Mondjuk az eladónak meg fizetnie kell a hagyatéki érték és az eladási ár különbözete után 15% szja-t (ha az öröklés után rögtön kerül sor az adásvételre).


A NAV-nak beleszólás nyilván van, ha ilyen szinlelt szerződéssel adót/illetéket akartok megspórolni, az nyilván tetszeni nem fog nekik. Rálátásuk valószínűleg nincs, bár nem írtad az összeget, így sejtésünk sincs, hogy az feltűnő tranzakció lenne-e. A NAV alapvetően nem lát rá az utalásokra, csak ha a bank jelenti, mint gyanús tranzakciót.

2023. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is még véletlenül se ajándékozással, mert azt utólag vissza perelheti tőled, ha az élet színvonala megromlik. Hiába fizettél neki kp-ban x milliót zsebbe.

Másodszor rendes adásvétel legyen ügyvéddel ahogy kell, és te fizesd ki a 4% illetéket!

Harmadszor, utalással fizess, mert annak nyoma van.

Ezekkel a dolgokkal csak is kizárólag saját magadat fogod védeni. Hosszú távon így nem fogsz pofára esni!

2023. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!