Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy ingatlan tulajdonrészét...

Egy ingatlan tulajdonrészét hogy lehet eladni egy másik tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

És méghozzá ingatlanon belül, 3 tulajdonos van a tulajdoni lapon egy ingatlannak, és az egyik tulajdonos szeretné odaajándékozni, vagy átadni a saját részét a másik tulajdonosnak.

Ehhez minden tulajdonos hozzájárulása szükséges?


(bár úgy tudom, ha valaki lefoglal egy tulajdonrészt egy ingatlanból, pl egy bank, akkor csak értesítik a többi tulajdonost, azok meg sok mindent nem tudnak tenni ellene.



2017. ápr. 4. 14:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Közös tulajdonú ingatlan rész értékesítése ugyanúgy történik, mint egyébként, csak: a tulajdonos társaknak "elővételi joguk" van. Ez azt jelenti, hogy amennyiben valamelyik másik tulajdonos meg akarja venni, és ugyanazt az árat hajlandó érte megfizetni, mint egy kívülálló vevő, akkor először a már egyébként is résztulajdonosként szereplő illető részér kell eladni.

De ha a tulajdonos társ nem hajlandó érte adni annyit, amennyit egy kintről érkező vevő, akkor az eladót nem köti az u.n. "elővételi jog". Üzlet, az üzlet.


Az ajándékozásra vonatkozóan nem tudom, van-e ilyen kitétel.

2017. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Külső vevő az nincs, csak "portán" belül lenne az ajándékozás, mert a 3. tulaj nagyon keresztbetesz mindenben, és amíg a bírósági folyamat tart(ki tudja meddig?) addig is valami megoldást kell találni a jövőre.

Csak azt remélem, ebbe neki nem lehet beleszólása.

2017. ápr. 4. 15:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Csak ez az ajándékozás szó zavar engem. Nem vagyok teljesen biztos benne, de úgy tudom, hogy ajándékozni csak családtagok között lehet. Ennek még nézzetek utána.


Most olvasom, az egyik tulaj, valamelyik bank??? Akkor ez még gubancos is lehet!! Kicsit zavaró...

2017. ápr. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, a bank az csak példa volt. :)

Igen, családtagok vagyunk, mind a hárman.

Köszi!

2017. ápr. 4. 19:28
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Ebben az esetben nem ajándékozásról, hanem valamelyik tulajdonos javára való lemondásról beszélünk.
2017. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
miquel, a szokásos, aki mindenhez szeretne érteni.....
2017. ápr. 5. 16:22
 7/13 anonim ***** válasza:
Tudod, bogaram, közel 60 hányatott év alatt elég sokat tapasztal az ember az élet minden területén. :-))
2017. ápr. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miquel bogaram!

Tudod, már 60 évvel ezelőtt is így volt, hogy tulajdonrészről lemondani a másik javára csak a hagyatéki eljárás során lehet. Ha akkor nem mondtak le az örökösök, és lett egy közös tulajdonú ingatlanjuk, most már csak eladni, vagy elajándékozni lehet a résztulajdont, lemondani róla nem.

2017. ápr. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, figyelmetlen voltam. Bocsesz!
2017. ápr. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmi gond!

Tudod így 60-on túl, szinte mindenkivel előfordul esetenként! :)))

2017. ápr. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!