Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » CSOK-kal vásároltunk ingatlant...

CSOK-kal vásároltunk ingatlant, ami illetékmentes így, de a NAV mégis kijön ellenőrzésre, de miért?

Figyelt kérdés
2023. júl. 10. 20:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom kiváncsiak az értékére és arra mennyiért vettétek.
2023. júl. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen ezt a részét értem, de így hogy illeték mentes, miért fontos nekik? Nincs semmi takargatni valóm, csak nem értem☺️
2023. júl. 10. 20:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez melyik megye?
2023. júl. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szabolcs megye
2023. júl. 10. 21:19
 5/14 anonim ***** válasza:
28%

Lehet kiszúrtak random vagyonosodási vizsgálatra.


Egy munkatársam lánya vett házát a férjével ~10éve. A csajnak jólmenő vállalkozása volt azóta is jól megy. A férje pedig németeknél dolgozott és azóta is ott van. A lényeg a NAV nem hitte el, azt az összeget amiért vették ezért ők felértékelték, majd az alapján kellett illetéket fizetniük. Pedig az adásvételin a banki értékbecslő által meghatározott összeg szerepelt. A nav pedig megállapította, hogy ennél az többet ér... Jelen értéken, mintha egy 100 milliós házat kp-ra vennél meg. Lehet a kp miatt jöttek.

A te esetetben ez szerintem lényegtelen.

2023. júl. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Minket is megkerestek, de csak nyilatkoztattak végül.

Az illetékmentesség csak a lakóegység(ek)re vonatkozik, melléképületekre, egyéb építményekre nem. (Pince, garázs, terasz, medence, disznóól, stb.) Nekünk le kellett nyilatkozni, hogy mink van a területen és annak kb. mekkora az össz értéke. Erre kellett illetéket fizetnünk. Szerintem nonszensz, el is mondtam a nav-os komának, dehát ez a jogszabály... :D Fel is hívta a figyelmemet, hogy reálisat adjunk meg, mert ha süt a nyilatkozatból, hogy alá lőttük, akkor ellenőriznek, értékbecsülnek.

Utána olvastam, valahol ezért alapból kimennek, nem nyilatkoztatnak. Gondolom erről lehet szó, ha egyéb probléma lehetősége nem áll fenn.

2023. júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy van valami, amit kiszúrtak. Annyira nem megy jól, de nem panaszkodom.

Van egy lakótelepi lakásban 1/3 tuladonom, utána vettünk a férjemmel közösen egy szintén lakótelepi lakást 9 éve, ott fizettünk illetéket(akkor nem jöttek ki), most eladtuk, és vettünk egy kertes házat CSOK-kal. De 2-3 évvel ezelőtt a férjem vett egy kisebb ingatlant ott is kifizerttük az illetéket(akkor sem jöttek ki) most meg kijönnek, amikor illeték mentes😑ezért is csodálkozom 😅 van pince, garázs is meg terasz is😁😔

2023. júl. 11. 13:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs "fekete pénz" bennük, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy csak annyiról van szó, mint nálunk is.

6 voltam

2023. júl. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

6-os és kellett valamit fizetni?

Abszolút nincs benne semmi extra, amit eladtunk ingatlant annak az ára+csok+hitel😁

2023. júl. 11. 13:22
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen sajnos, bár nem sokat. A szerződésünk nem tartalmazta, hogy a vételár mekkora hányada vonatkozik a lakóegység(ek)re, ezért nyilatkoztattak.

Nekünk van két teljesen jó állapotú garázsunk is, külön szerkezetű terasz/filagória, meg néhány bontandó épület és épített medence is. Ennek az összértékét adtuk meg (persze azért okosan) és ezután szabták ki az illetékfizetési kötelezettséget. Azt hiszem talán 3 millió után fizettünk végül.

2023. júl. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!