Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlásnál az illetékmen...

Lakásvásárlásnál az illetékmentesség hogyan működik?

Figyelt kérdés
Nem töltöttem be a 35 évet, a lakás viszont 20 millió. Olvastam, hogy 15 milliós vételárig a felét elengedik. Viszont nekem nem tiszta, hogy 15.000.001ft-nál már bukja a vásárló az egész kedvezményt, vagy a 15 millió alatti részre jár a kedvezmény és csak a fennmaradó 5 millióra számolják a 4%-ot?

2017. szept. 4. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
A kedvezmény (2%) 15 millióig jár, az az feletti részre 4%.
2017. szept. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha a vételár 15 M alatt van, akkor 2%. Mivel 20 millió, ezért neked a kedvezmény nem jár.

Egy keveset azért lehet csalni benne, de szerintem 5 milliót már nem.

2017. szept. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na, pontosan ezt a két véleményt olvastam eddig mindenhol. :) Olyan nincs itt aki tapasztalatból is tudja a dolgot?
2017. szept. 4. 17:48
 4/7 anonim ***** válasza:

mivel úgyis kell ügyvéd, majd ő megmondja a tutit.

Bele kell írni a szerződésbe is..

Én az egyes válaszolóra szavazok.

2017. szept. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Mivel T.Második válaszoló bogarat tett a fülembe azzal, hogy "fordítva" mondja. Utánaolvastam.

És rájöttem, hogy kevertem a szezont a fazonnal.

Bizony jól írja a #2 válaszoló. A kedvezmény 15 milliós értékhatárig kérhető, ha ennél több akkor bizony 4% a teljes összegre!

(a 15 millió meg a 4% ott kavart be, hogy új lakás vásárlása esetén (építőtől vásárolva) 15 millióig illetékmentes a felette lévő összegre 4%.)

2017. szept. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok. Most veszünk lakást, ezért TAPASZTALATBÓL írtam, amit írtam.

A 16,5 milliós ingatlanunknak az ügyvéd direkt úgy írta a szerződését, hogy 15 millió az ingatlan és 1,5 a két parkoló hely, illetve a tároló (amik amúgy benne voltak az árban, de külön hrsz.-szel rendelkeznek), csak azért, hogy én a rám eső részre megkaphassam a 2%-os kedvezményt részletfizetéssel.


Megjegyzem mi fele-fele arányban vesszük az ingatlant a párommal, nekem a fele után kell adóznom és neki is, de így is az ingatlan teljes vételára számít. A párom pl. azért nem kaphatta meg a 2%-ot a 4 helyett, mert ajándékozással a nevére került a nagymamája lakása néhány éve, így már nem számít első lakástulajdonosnak.


Mivel ügyvéd rendezte, ezért én az internetes források helyett a saját tapasztalatunknak hiszek. :)

2017. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valóban, ahogy már írták: ha 15 millióig veszel lakást jár kedvezmény, ha felette, akkor nem. Ennyi.
2017. szept. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!