Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Költöznétek a helyembe ebbe a...

Költöznétek a helyembe ebbe a településbe, ebbe a házba?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Őszintén kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert vettünk egy házat, ami nagyon tetszik nekünk a párommal, jól fel lehet újítani majd babaváróval.

3 szobás, nappali konyhás, fürdős egyszintes ház, nagy udvarral, a falu legszélső háza, ami mellett van 1 nagy domb. Megtudtuk venni, mert csak 15 millió volt, de teljesen kifogytunk a pénzünkből most.


A problémám, hogy elbizonytalanodtam a helyszín miatt.


Én mindigis egy kis városi lány voltam. Sose éltem faluban, csak annyit mikor pároméknál voltam kicsit.


Szüleim sajnos elköltöztek messze, meg testvéremék is, párom viszont maradni szeretett volna, belementem. Azonban nem tudtunk dűlőre jutni a településsel kapcsolatban, hogy maradjunk, ahol én nőttem fel kisvárosba vagy menjünk a fővárosba, de ezeken a helyeken nincs senkink sajnos vagy költözzünk el a faluba, ahol párom szülei, testvére és unokatesója lakik.


Igazából hatalmas fejtörést okozott nekünk, már évek óta agyalunk ezen.

Most adódott ez a ház, aminek örültünk, mert már egy jó ideje nem volt elado ház.


A településről annyit lehet tudni, hogy 500-an lakják, viszonylag kicsi, egy óvoda van csak, meg 2 kisbolt, 1 játszó, 1 posta, 1 orvosi rendelő, kocsma, kozmetikus, fodrász, körmös és ennyi.

A vàros 20 perc kocsival.


Azonban most hogy ott vagyunk a háznál én nagyon elbizonytalanodtam, mert azt érzem semmi inger nem ér engem, hogy nincs az, mint eddig és kinézek az ablakon és azt látom, hogy az emberek mennek jobbra-balra.


Mindig mondtam a páromnak, h nem akarom h a gyerekeinket zavarja, hogy messze vagyunk a várostól, hogy majd sokat kell majd buszoznia, de állítja őt meg testvérét ez sose zavarta, hisz ez volt a megszokott, a természetes, nem volt ebből semmi gond.


Egyébként várandós vagyok, így talán kicsit most érzékenyebb is és elbizonytalanodott is.


Olyan nagyon örülnék, ha megírnátok a véleményeteket. :)


Egyébként sok fiatal van, mármint most megpróbáltam összeszámolni a falun a kisgyerekes kisbaba/ovis családokat és bàr nem ismerem az egész falut, de hirtelen 12-t számoltam, ami annyira nem rossz arány talán.



2023. júl. 12. 17:11
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Amiatt döntöttünk elsősorban így, hogy a faluban talán a gyerekeink könnyebben barátkoznak majd, mert ismerősek az emberek.

A szülők, testvérek is fontos szempontok.

A testvére gyerekeivel is szorosabb kapcsolat ki tud alakulni.

2023. júl. 12. 17:13
 2/19 anonim ***** válasza:
93%

500 fős településen van körmös? Megérett a világ a pusztulásra!


Kérdező hallod ha már megvan a ház és minden pénzetek ráment, akkor mit akarsz?? Ez a helyzet már így marad addig amig nem nyersz a lóttón.

Ha szereted az embert és őszintén úgy gondolod, hogy vele akarod leélni az életedet, akkor ne mérgezd az agyad ezekkel a gondolatokkal, mert a női agy veszélyes! Veszélyesebb mint brüsszel és soros együtt! Addig fogja forgatni a fejedben ezeket a gondolatokat a saját agyad amig megbolondulsz és otthagyod a családod és tönkreteszed a párod, a gyerekeid és a saját életedet is.

2023. júl. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát sajnos ez pontosan így van tudom jól. Már most nem tudunk visszakozni, ez már megtörtént, csak nem értem eddig miért akartam nagyon, most meg miért nem tudok kibékülni az új helyzettel.

Nem rejtem véka elé a dolgot páromnak is jeleztem mostanában többször is, hogy nagyon el vagyok bizonytalanodva.:((((

2023. júl. 12. 17:53
 4/19 A kérdező kommentje:
Van körmös, viszont 5x meg tudom számolni az én kezemen hányszor volt műköröm életemben, belőlem így nem fog meggazdagodni.
2023. júl. 12. 17:53
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, próbáljátok ki most már. Kicsi gyerekkel, ha segítőkészek a rokonok, nagy előny, ha közel vannak.


Te tudsz vezetni? Lesz otthon autó, hogy el tudj menni nap közben a kicsivel? Vagy vállalható a tömegközlekedés?


Aztán 5-10 év múlva tovább költözhettek, ha úgy gondoljátok. Nem kell az embernek egyetlen helyen élni le az életét.

2023. júl. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Inkább a gond az, hogy vajon el tudjuk -e adni a házat, úgyhogy ne bukjunk hatalmasat.

Egyébként én egy panelben benne lennék, hogy néha városban legyünk.


Természetesen van jogsim, meg van busz is. De busz lassabb, sok helyen megáll így vagy 40 perc a főváros.

Babával nem buszoznék, vagyis nem akarnék szerencsètlenkedni a babakocsival, inkább autóval mennék.

Nincs autóm, de tudnánk venni egy kisebb autót, meg tervben is van.:)

Mert én nagyon mozgékony vagyok. Nagyon-nagyon. Szeretnék a babával mindennap mocorogni. Vagyis nyilván féléves kora után, vagy nem tudom hogy van ez..

2023. júl. 12. 18:29
 7/19 anonim ***** válasza:
70%

Előszőr is indulj ki abból, hogy 15 millióból egy lepusztult max ~40 m2-es panelt tudtál volna venni.

-Ebből kifolyólag rengeted ingerért volna már a lakáson belül is egy újszülöttel.

- egymás auráját tapossátok össze

- még a babakocsit is kihívás betenni egy ekkor lakásba.

- A gyereket csak felügyelettel tudod a parkba vinni sok sok évig.

- kiviszed a gyereket a levegőre és szívja a szmoggal teli friss levegőt.

- kis állat tartása szinte lehetetlen

- legalább minden közel lesz


Ezzel szemben vidéken:

- lesz privát szférád

- rájössz milyen jó a csend

- lesz helye a dolgaitoknak

- a gyereket kiteheted az udvarra játszani felügyelet nélkül

- lehet kutyája (szerintem minden gyereknek kéne egy kutya pl német juhász, nekem is ilyen volt 2 évesen kaptam. Miután megnőt senki sem emelhette fel a hangját velem szemben. Meg ha kijutottam az udvarra már nem mertek meg gyepálni, kegyetlen rossz voltam. Ez a fajta az életét adná a gyerekedért, soha nem fogja bántani)

- Oviban rengeteg barátot fog szerezni, amelyek megmaradnak valószínűleg kamasz koráig vagy még tovább. Városi iskolákban nem igen jellemző ez az össze tartás.

- Attól még hogy falun laksz, nem kell gazdálkodnod. Én is falun lakok, de csak füvem van, szüleimnek is csak az van.

- Alapvetően egy jól "felszerelt" falu, ami meg nincs az meg ott lesz valamelyik szomszéd faluban. Kamasz koromba 3 faluból gyűlt össze a barátikör, jöttünk-mentünk egymáshoz biciklikkel.

- 20 perc kocsi, az kb 30-40 perc buszozást jelent, nem fog belehalni, ez még bőven kibírható távolság. Ráadásul itt szintén tudja tartani a barátaival a kapcsolatot, és ismerkedhet a barátai barátaival. Ez nem egy városi járat, ahol mindenki fa pofával bambán néz. Vidéken ilyen kis faluban szinte mindenki ismer mindenkit. Te még nem, de a gyereked mindenkit fog.

- Párod rokonsága nagy segítség lesz, mikor vigyázni kéne 1-2 órára a gyerekre. Sőt inkább felbecsülhetetlen!


900 fős faluban nőtem fel :)

A jó dolgokat nézzed, akkor jó lesz a közérzeted, ami meg jó mindenkinek. :)

2023. júl. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

7+

Majdnem kifelejtettem.

Mivel bevándorló vagy, a gyereked barátainak a szülei lehet hogy a te barátaid is lesznek, persze ez idő. De pl: a szüleim két gyerekkori barátom szüleivel még mindig összejárnak, nyaralni mennek közösen. Ők rajtam keresztül ismerkedtek meg. Ereditleg nagyobb volt a banda, de szétszéledtek minden felé.

2023. júl. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%
Tegyél rendet a fejedben, ez legyen az első feladatod és ne mérgezd mások életét.
2023. júl. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kérdés az, hogy ennyit tudok a házra költeni? Ha a ház vásárlásra fordított 15 milliót és a házra költendő hitelt összeadjátok, abból milyen ingatlant tudtatok volna venni a kisvárosban?

Így már lehet mérlegelni, hogy megérte-e falura befektetni és meg még költeni rá.

Amit leírtak előttem az mind igaz, hisz sok előnye van annak, hogy van saját portád, közel vannak a nagyszülők és az unokatesók. Viszont minden piti vásárlást tervezni előre (falusi boltok nagyon drágák, és kicsi a választékuk tapasztalatom szerint), mindig autóhoz kötve lenni sem olyan jó. Ahogy írtad mik vannak a faluban, azok alapján nincs bölcsi. Ha a pici 2 éves lesz akkor hol fogsz dolgozni, vagy dolgozol-e? Míg nem lesz 3 éves autózol vele a bölcsibe a városba? Előny-hátrány mérlegelés már késő. Most már nézd a jó oldalát, és tervezz, az majd feldob és elfoglal.

2023. júl. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!