Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zürich (kantonban) mennyire...

Zürich (kantonban) mennyire nehéz saját ingatlant venni? (Összegyűjteni rá a pénzt)

Figyelt kérdés

Úgy, hogy albérletben lakom.

Nézegettem albérleteket Zürichben és agglomerációban, tágabban a kantonban is. Ilyen 1000-1200 frank + rezsiért már találni Zürich-hez közel.

Oké az talán nem is sok.


De tegyük fel, hogy ha egyszer elköltözöm Svájcba, mondjuk Zürich kantonba akkor hogyan lehet összegyűjteni egy lakásra a pénzt?

Mert nézegettem lakásárakat, és sajnos 500000 frank alatt alig lehet találni.. Az nem sok egy kicsit? Vagy Zütich kantonban annyira jól lehet keresni hogy arra is össze lehet gyűjteni?


Egy másik példa:

Bécsújhely albi: 400-500€ + rezsi.

Kereseti lehetőség az én szakmámban Bécsújhelyen: 3000-3200€. Jó esetben talán félre lehet(ne) rakni 1200 eurót is, még ha kifizettem az albérletet is ettem is meg azért élek is kicsit.

Ebben kicsit jobban képben vagyok mivel az Osztrák határ mellett lakom. Ha ott akarok lakást venni, akkor albérlet mellet reális esélye van 11 éven belül összegyűjteni (ott ilyen 140-150 ezer euró egy lakás)


11 éven belül össze lehet gyűjteni 500000 frankot svájcban?

Az azt jelenti, hogy 3787 frankot kellene félretenni havonta. Ez lehetséges?


Mert az a probléma, hogy azért mennék ki külföldre elsősorban dolgozni, hogy ne életem végére tudjak csak saját lakásra összegyűjteni. Magyarországon sajnos ez a helyzet. Vagy talán ennél is rosszabb, ha 2 életem lenne egymás után, akkor talán...


Persze felmerülhetne, hogy összegyűjtök kint egy magyar lakas árára, csak ezzel pár gond van.

Egy. Hosszabbtávon kell gondolkodni. Egyrészt még nincsen senkim (27 vagyok) tegyük fel kint megismerkedek valakivel és ő nem akar jönni akkor mi van?

Kettő: nem csak a jobb anyagi helyzet miatt jobb kimenni külföldre, hanem mert alapvetően sokkal normálisabbak az emberek, több a szabadság, kevesebb a stressz.


És miért pont Svájcba akarok kimenni? Nos, ezt már tényleg nagyon zárójelben jegyzem meg, mert az előző kitérő is kicsit off, de anyukám amíg élt (márciusban halt meg) akkor előtte erről sokat beszélgettünk. Tetszett neki is meg nekem is a politikai semlegesség. (Elsősorban a nem megfelelő kormányzás miatt akartam mindig is kimenni, mert undorodom a hazai politikai élettől)

Aztán ugye anyukám meghalt..

Azóta persze majdnem minden nap álmodok vele, és többször is álmodtam vele olyat, hogy "Megbeszéltük, menj Zürichbe! Ne gondolkozz, ott a helyed!"

Most nézzetek hülyének nyugodtan.. De ez halál komoly álmodtam ilyet.

És előtte is (amíg élt) erről sokat beszéltünk, úgy éreztük, hogy nekünk ott a helyünk. Különösen nekem, mivel párkapcsolatom nincsen itthon így nincs ami itt tartson. Van 3 macskám, de sok albérleti hirdetésben (sokkal többen mint itthon) megengedik a háziállatot.

(Sok albérlet üres is, de nem gond mert minden bútorom saját)


Szóval minden vágyam, hogy Zürichben éljek, vagy legalábbis Zürichhez közel. Zürich belváros legyen elérhető autóval 30 perc alatt.


Na de ha hosszabb távon gondolkodom van-e értelme egyáltalán? Hogy lehet összespörolni 500000 frankot? Lehet?

Mert ha nem lehet 10-12 év alatt összegyűjteni saját lakásra, akkor inkább el is engedem ezt a tervezetet és marad Bécs(újhely).


Szóval elsősorban a lakásvásárlás témában várnék válaszokat.

Köszi.

27/F



2023. júl. 24. 18:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%

Nocsak, de gyorsan letettél a Dunára néző budai ingatlanról!


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__ingatlan-vasarlas-ela..

2023. júl. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Svájcban állítólag vannak ilyen bank nevű dolgok akik svájci frank alapú hitelt adnak.
2023. júl. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
#1 hát ez nem én vagyok 😅🤣
2023. júl. 24. 19:19
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hitelből, és majd a sokadik generáció fizeti vissza.
2023. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Kint pont ugy tudsz ingatlant venni, mint itthon. Hitelből.
2023. júl. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"Az azt jelenti, hogy 3787 frankot kellene félretenni havonta. Ez lehetséges?"

Az ugye megvan, hogy ez az ottani átlagfizetés durván fele?

2023. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

És az nettóban vagy bruttóban? (Jó, tudom, ott ilyen megkülönböztetés nincs és mindent magadnak kell fizetned - kvázi a bruttó fizetésedet kapod meg)

De mégis: magyarra lefordítva bruttó vagy nettó?

Tehát hogy a kötelezők befizetése után ennyi marad meg vagy még ebből az állítólagos durván dupla pénzből kell még a kötelezőket kifizetni?

2023. júl. 25. 14:21
 8/21 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod. Az adózás ezer dologtól függ. Attól is, milyen tartózkodási engedélyed van. B engedéllyel Quellensteuert fizetsz. Nem kapod meg a bruttó fizetést.


[link]

2023. júl. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Hyperión megoldások válasza:
100%
Szerintem lehetséges amit írtál, viszont Svájcban a lakosság 64 százaléka bérleményben lakik (Zürichben ez 70 felett van), itt az emberek kevésbé ragaszkodnak a saját lakáshoz.
2023. júl. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Svájci lakáspiac és lakáshitel teljesen másképp működik mint magyarban.

Egyrészt a lakáshitelt nem szokás soha visszafizetni. Eleve olyan hogy csak a kamatokat fizeted, a tőkét nem. Tőkét félreteszel magad ha akarsz, és a kamatperiódus lejártakor (tipikusan 10 év de 1-15 között te választod) csökkentheted vele. Ezt kb 50%-ig érdemes csinálni csak, mivel itt van olyan hogy vagyonadó, és ha visszafizeted a hitelt, akkor kb annyi adót fizethetsz mintha hitelrészleteket fizetnél ;)

Jól ki van ez találva, a bankok országa ez :D

2023. júl. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!