Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Irányárból miért nem lehet...

Irányárból miért nem lehet alkudni?

Figyelt kérdés

Kertes házakat néztünk, 5-öt a héten, ebből 3-nál kifejezetten úgy volt kiírva a hirdetés, hogy "az ár irányár". Hangsúlyozva! Ehhez képest amikor személyesen megpróbáltunk alkudni az árból az állapotra való tekintettel, akkor közölték, hogy egy fillért sem tudnak engedni belőle, mert így is áron alul kínálják (ami egyébként nem igaz, mert a környéket nézve normál áron vannak meghirdetve). Az egyik engedett volna, de csak pár tízezret. Azt gondolom, hogy ez nevetséges, egy tízmilliós tételnél az a tízezer nem még az 1% sincsen meg, hogy alkunak lehessen nevezni.


Most én értek félre valamit vagy az irányár tényleg azt jelenti, hogy fixen annyiért akarja eladni? Én úgy tudtam eddig, hogy attól irányár valami, mert lehet alkudni belőle.



2023. júl. 27. 18:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
És ha már alku, akkor hány százalékot illik lealkudni? Én maximum 10%-ra gondoltam, de rokonok szerint többet kéne, más szerint meg már a 10% is pofátlanul sok. 15-20 millió Ft.-os összegről beszélek most.
2023. júl. 27. 18:03
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem a gyíkon döntik el, hanem kizárólag a tulajdonosok joga.
2023. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Éppen, hogy abból lehet alkudni, ezért irányár a neve.

Persze, az eladó kötheti magát a megadott irányárhoz. Ehhez joga van, de akkor az árat nem irányárban kellett volna megadnia.

Egy adás-vétel ára mindig a kölcsönös megegyezésen áll.

2023. júl. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%
vagy csak egyszerűen nem tudják az irány ár jelentését...
2023. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

Avagy nem voltatok nekik szimpatikusak valamiért.

Pl. én is mindig megnéztem és megnézem, hogy kinek adok el ingatlant vagy autót.

2023. júl. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
50 %ot estek az adásvételi számok tavalyhoz képest. Sőt még a nominális árcsökkenés is elindult a piacon. Szoval , ha csak tényleg nem nagyon jó áron hirdeti, egy kis alku sztem beprobalhato jelenleg. Aztan vagy engednek vagy nem.
2023. júl. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%
Nagy irányárnál (kérdés, kinek milyen a nagy) lehet 10%-ot, kisebbnél aligha enged többet az eladó, mint 3-5%.
2023. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Engem sosem érdekelt ki veszi meg a dolgaimat, csak volt a lényeg fizessen.
2023. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%

8.

Azután visszajönnek 20-an és visszaszedik a pénzt tőled, hogy átverted őket.

+ kártérítést is kérnek majd az indiánok egy párszor.

2023. júl. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én akár 15%-ot is engedtem volna kp-s vevőnek (szerencsére csak 5%-ot kellett).

Voltak olyan érdeklődők, akik nekiáltak összegezni, hogy önerő nélkül indulnának: babaváró + CSOK + hitel, és csak akkor férne nekik bele, ha 20%-ot engednék és egyébként is kb. 2 hónap lenne mire mindent elintéznek.... Azoknak megmondtam, hogy nincs alku a bizonytalanra.

2023. júl. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!