Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik éri meg jobban?

Melyik éri meg jobban?

Figyelt kérdés

Van egy lakás Szeged belvárosához közel, aminek az egyharmada az enyém. Az ingatlanbecslő 26 millióra becsülte. Melyikkel járok jobban, ha eladjuk most családtagnak, vagy ha pár év múlva a piacon, és addig kiadjuk? Akkor a bérleti díj egyharmadát kapnám, ami kb 40 ezer.


Most 22 éves vagyok, még 2-3 évig egyetemre fogok járni. Én el akarnám adni, a pénzből fogszabályzót vennék, a többi nagy részét beraknám állampapírba, valamennyit részvényekbe.

Közös tulajnak se jó lenni, azért is akarnám eladni, illetve nem élek a közelben, macerás lenne kiadni. És most egyből el tudnánk adni a piaci áron, pár év múlva hirdetni kéne, stb


Ti mit gondoltok?



2023. júl. 31. 12:17
 1/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Add el. Közös lónak... Csak ne verd el a pénzt mert annak értelme nincs. Önerőhöz jó lehet.
2023. júl. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezt egy jós tudná megmondani. Ha 8 milliót állampapírba fektetsz, az többet hoz, mint a havi 40 ezer a kiadásból. MOST, plusz jövőre még jó eséllyel. De utána a jó ég sem tudja mi lesz az állampapírokkal, a bérlői piac viszont nem valószínű, hogy vissza fog esni, sőt, a bérleti díjak mindig növekednek, pláne ha egy jól kiadható ingatlan. Azt kell végig gondolni, hogy rövid, vagy hosszútávon tervezel most éppen.
2023. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

A kereslet biztos meg fog nőni a bérelhető lakások iránt. A magas építőanyag árak, az infláció, magas kamatok miatt sokan nem tudnak ingatlant vásárolni, így kénytelenek lesznek bérelni.


Tartsd meg a lakást, míg végzel az egyetemmel. Idősödsz, bölcsebb is leszel lehet, hogy másképp fox gondolkodni. Ne kapkodd el!

2023. júl. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Add el! Ha van megtakarításod akkor tudsz venni belőle egy lakást.
2023. júl. 31. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Ma szüntették meg az infláció követő állampapírt. Helyedben most várnék vele addig, amíg nem derül ki, hogy mi lesz helyette.
2023. júl. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kiadásra szavazok, amíg nincs kereseted. Most nehéz lakást eladni. Én megvárnék egy felfelé ívelő ingatlanpiacot a helyedben. Lefelé nem fognak menni a lakásárak hosszabb távon.
2023. aug. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem dolgozom egyetem mellett. 2 millió megtakarításom van, ezek nyári munkákból és ösztöndíjakból összespórolva.


Utolsó: ha most azt mondjuk, hogy eladjuk, fixen lenne rá vevő. Rokon meg akarja venni.

2023. aug. 2. 23:12
 8/10 anonim ***** válasza:
A többi tulajdonos mit akar? Vagy az egyik tulajdonos akar kivásárolni?
2023. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amennyiben most eladod a tulajdonrészed akkor adókötelezettséged keletkezik, ha 5 éven belül szerezted az ingatlant.Gondolom örökség, a korod miatt.

Ha jól gondolom, akkor most örökölted. Ha már a neveden van, akkor gond van. Az eladási ár 25%-nak a 15%-a esetedben 8 millió:4 azaz 2 millió 15%-a a NAV-ot illeti. Azaz 300 ezer Ft rögtön ugrik. Mivel 1 éveb belül nem fogsz tudni új lakást venni, azért az a kedvezményed is ugrik hogy eladtam egy lakóingatlant és vásárolok 1 éven belül akkor a 4% vagyonszerzési illetéket nem kell megfizetnem arra a részre vonatkozóan amit eladtam. Ez jelen esetben 8 millió 4%-a, ami 320 ezer. Eladásnál ezeket rögtön veszíted.

2023. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Albérlő mindig lesz. Főleg Szegeden. Az értéke csak nőni fog. Az állampapír pedig idáig volt jó üzlet, két év múlva már nem. Ha eladjátok és csak tartogatod a pénzed, nagyot vesztesz.
2023. aug. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!