Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanközvetítő megtekintésk...

Ingatlanközvetítő megtekintéskor személyit kér, mennyire jogos ez?

Figyelt kérdés
Személyi nélkül nem nézhetem meg a házat..
2023. aug. 5. 16:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
33%

És miért kell neki?

Nem adhatod oda neki, a személyit csak hatósági személynek szabad átadni!

Valamiféle adatbázist építget??

Kérjél tőle adatvédelmi tájékoztatót, nyivántartást és tájékoztasd, hogy esetleg véleglenül még talán fel is jelented... biztos meg fog enyhülni. :D

2023. aug. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%

Nah, végre, hogy elkérik.

A tulaj is tudni akarja kit enged be az ingatlanjába.

🇩🇪-ban mindig is így volt.

2023. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen jogos, elvégre nem mindegy, ki megy be egy-egy lakásba/házba és néz körül alaposan. Akiknek nem tiszta szándékai vannak, az egyböl elhúz valamerre, aki becsületes, annak nem okozhat gondot.

A legtöbb államban, ahol komoly bérlakás-rendszer van, ez alap.

2023. aug. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%
#2 Nem, soha nem volt így. Egyszer sem kellett személyit mutatnom ha meg akartam nézni egy házat. Ott volt az ingatlanos velem vagy a tulaj, ennyi.
2023. aug. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező

Ha csak ennek megmutatásával nézheted meg az ingatlant és neked ez nem tetszik - akkor ne nézd meg!

Elfogadható érv, hogy azonosítsd maga, mert egy drága, berendezett lakást nem akarnak bárkinek megmutatni, hiszen így a legegyszerűbb betörés előtt feltérképezni. Azonban neked jogod van erre nemet mondani.

Csak persze akkor nem mehetsz be a házba és nem nézheted meg.

2023. aug. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen jogos. Te is megkérhetsz bárkit hogy mutassa meg a személyit. Magán személy felé meg mindenkinek joga van megtagadni hogy megmutassa.
2023. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem akadéskodkodni akarok de, de ez érdekes téma. Érdekelne a jogi háttere engem is!

Ha az adataimat felírja, neadjIsten lefényképezi a személyi igazolványomat, akkor mi a helyzet az adatvédelemmel? Ki lesz az adatkezelő? Az ingatlanos, vagy a tulaj? Milyen jogon rögzíti az adataimat? Hogyan tárolja őket? Ki láthatja őket? Mikor fogja megsemmisíteni?

Mondhatjátok, hogy paranoiás vagyok, de basszus nézzetek kötül a világban, mennyi bűncselekményt követnekel a kiszivárgott adatokkal! Egy lefotózott személyivel komoly gondokat tudnak okozni.

2023. aug. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
29%
100x le lett már írva: nem hívunk fel hirdetésneppert, kufárt, ügyeskedőt stb. De játssz csak a tűzzel nyugodtan.
2023. aug. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

Hogy be tudjon perelni ha az ő kikerülésével vennéd meg az ingatlant.

Védi az érdekeit.

A többi magyarázat hülyeség.

2023. aug. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Nem ezt kérdeztem! Az világos, hogy miért kéri.

De hogyan biztosítja nekem, hogy az adataim nem kerülnek ki a kezéből és a bisznisz megkötése után bizonyíthatóan megsemmisíti?

Tudod van néhány olyan ingatlanos aki a saját nevét nem tudja segítség nélkül. És egy ilyennek adjam meg puszira az adataimat??

2023. aug. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!