Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Minden háznak van életartama?

Minden háznak van életartama?

Figyelt kérdés
Pl egy téglaház ami 100 éves, tető rendben van a falak is. Meddig lehet műkőképes vagy sose megy szét?

2023. aug. 10. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Tavaly lejárt már szerintem
2023. aug. 10. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Hívj szakembert (kőműves, építésztechnikus, -mérnök), hogy adjon tanácsot. Nem egy (ennél régebbi) házról tudok és laknak benne.
2023. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfelelően karban van tartva, akkor nagyon nagyon nagyon hosszú évig állni fog még egy téglaház.

Ha hagyják, hogy az enyészeté legyen, értem azt 100 éve hozzá sem nyúltak és nem is laknak benne, akkor esélyes, hogy lassan összedőlnek. Pl. mert egy nagy vihar megbontotta már a tetőt és folyamatosan ázik, stb.

2023. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Folyamatos karbantartás mellett korlátlan ideig állnak.
2023. aug. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

4-es jól mondja.

Csak ebben a szerencsétlen országban szokás 50 év után szétverni mindent és az alapoktól felépíteni valami mást. Boldogabb és gazdagabb országokban ez nem így megy. Pl. Nagy-Britanniában laktam én már 400 éves téglaépületben is. Oké, nyikorgott a padló, nem volt olyan száraz levegőjű, mint egy modern lakás, de használható volt.

2023. aug. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Rómában akad jó néhány ~2000 éves épület, a Colosseum kicsit lefingott, de a Pantheon tökéletesen jól tartja magát. Persze nyilván úgy, hogy horror áron állami dotációból fenntartják, de mondjuk Bajorországban is akdnak még 4-500 éves fachwerk házak, s azok tényleg lakópületek, nem pedig múzeumok meg templomok.

Ettől függetlenül az építészek nem tervezik szándékoltan örökéletűre az épületeiket - s ma nem is használ olyan anyagok az építészet, amikkel a 150-200 éves élettartamon túlnyúlóan lehetne kalkulálni (a műemlékvédelmi habarcs és a téglaragasztó eléggé más kategória tartósságban). De az örökkéletű háznak elméleti síkon sincs értelme, hiszen ilyen időtávon a legtöbb település szerkezete is átalakul, hát még az adott épületben élő családok is mennyiszer elköltöznek onnan. Persze a mai épületek máshogy fognak tönkremenni a betonacél miatt, de a régi épületektől alapvetően még rövidebb élettartamot lehet csak elvárni, mert nem ismerték a minőségbiztosítás fogalmát (mondjuk az építőipar nagyja ma sem).

2023. aug. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!